Reklama

Budynki policji i straży w remoncie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Budynki policji i straży w remoncie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Łukowie ruszyły prace remontowe na budynkach straży pożarnej oraz policji. Policjanci ocieplają fundamenty, a strażacy wymieniają zniszczoną już elewację.

W połowie zeszłego tygodnia ruszył remont budynku Komendy Powiatowej Policji w Łukowie. Siedziba policjantów zmieni się nie tylko z zewnątrz, ale i w środku. Budynek zostanie dostosowany do obecnych przepisów przeciwpożarowych, udogodnienia zyskają też osoby niepełnosprawne. Mundurowi do dyspozycji będą mieli nowe pomieszczenia, zagospodarowane zostanie też podwórko za budynkiem. Prace będą przebiegać etapami i będą największymi od momentu wybudowana komendy w latach 70. XX wieku. Ich wartość szacowana jest na ponad 5 mln złotych, z czego część pochodzić będzie ze środków zewnętrznych.

Prace remontowe trwają też na budynku Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Partyzantów. Odświeżana jest elewacja, która zyska szaro-czerwony odcień, adekwatny dla tego typu budynków. Na chwilę obecną zostały już wykonane prace od strony placu manewrowego, a na remont czeka druga strona budynku od strony ul. Partyzantów.

Jak dodaje Komendant Powiatowy PSP w Łukowie st. bryg. Tomasz Majewski, dotychczasowa elewacja była bardzo zniszczona i konieczne było jej odświeżenie. Poprzednie prace zostały przeprowadzone w 2001 roku, a więc kilkanaście lat temu. Koszt odświeżenia elewacji wynosi 42 tys. złotych. Część z tej puli wyłożyła jednostka, jednak zdecydowana większość środków pochodzi od wsparcia ze strony samorządów: Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miasta w Łukowie. Ponadto planowane jest też przeprowadzenie pomniejszych prac remontowych w środku jednostki. Strażacy mają mieć wyremontowaną m.in. jadalnię. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE