Reklama

Bezpieczny (deszczowy) peleton

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Bezpieczny (deszczowy) peleton - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kapryśna pogoda nie przeszkodziła rowerzystom w przejechaniu 13 kilometrowej trasy w ramach "Bezpiecznego Peletonu". W tegorocznej edycji wydarzenia wzięło udział 272 miłośników rowerów w różnym wieku.

W sobotnie popołudnie ulicami Łukowa przejechał „Bezpieczny Peleton”. Wydarzenie organizowane w ramach „Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu” i przypadającego 22 września „Dnia bez samochodu” ma zwrócić uwagę na sytuację rowerzystów w mieście i promować jazdę jednośladem.

Rowerzyści swoją przejażdżkę rozpoczęli przy budynku Urzędu Stanu Cywilnego na ul. Zdanowskiego i podróżowali ulicami miasta w kierunku zalewu Zimna Woda. Choć tegorocznej edycji Peletonu nie sprzyjała pogoda, większość osób dotarła na metę, gdzie przygotowano piknik dla rowerzystów. Uczestnicy przejażdżki mogli poczęstować się gorącymi napojami i zupą, mogli też obejrzeć pokaz akrobacji rowerowych w wykonaniu Piotra Bielaka.

Nad zalewem przygotowano też miasteczko rowerowe i znakowanie rowerów przez policjantów. Rowerzyści wzięli też udział w losowaniu nagród za udział w imprezie. Losowano m.in. gadżety rowerowe oraz sam rower.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE