Reklama

Będzie zatoka postojowa przy "Dwójce"

Opublikowano:
Autor:

Będzie zatoka postojowa przy "Dwójce" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości ŁUKÓW Do końca roku ma powstać zatoczka dla samochodów przy Szkole Podstawowej nr 2. Poprawi ona bezpieczeństwo wysiadających z samochodów dzieci.

Kto rano odwozi dzieci do "Dwójki" lub liceum, wie, jak ciężko tam zaparkować. Parkingi zwykle są zajęte, na pobliskich ulicach tworzy się korek i często rodzice wypuszczają dzieci na chodnik wprost z samochodów.  

 - Ja zawsze jadę od ul. Wyszyńskiego. Najpierw się stoi na światłach. Trudno w ogóle wjechać w ulicę Cieszkowizna ze świateł.  Jak już wjadę, to bezczelnie zatrzymuję się przed przejściem dla pieszych pomiędzy "Dwójką" a liceum. Córka wysiada na chodnik pod liceum. Ja stoję i czekam, aż ona przejdzie po pasach na drugą stronę do podstawówki. Pewnie wkurzam innych kierowców, ale nie mam wyjścia. Zresztą widzę, że inni też tak robią - opowiada mama uczennicy SP nr 2.


Na chwilowe zatrzymanie

Sytuacja ma się wkrótce poprawić. Przed  "Dwójką" zostanie wybudowana zatoka dla samochodów, którymi rodzice przywożą dzieci do szkoły.  

- Zatoka postojowa powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie Szkoły nr 2 w pasie drogowym ulicy Cieszkowizna - w miejscu, gdzie obecnie przebiega chodnik, przed ogrodzeniem placu szkolnego. Będzie ona umożliwiała chwilowe zatrzymywanie się pojazdów dla osób wysiadających. Ta zatoka będzie się nieznacznie różniła od istniejącej zatoki przy Szkole Podstawowej nr 1  - zaplanowano ją bez części rozgraniczającej jezdnię od zatoki – informuje Piotr Płudowski, burmistrz Łukowa.  

Do końca roku

 Inwestycja zostanie wykonana przez Zarząd Dróg Miejskich w Łukowie, materiały do wybudowania zatoki zakupi Zarząd Dróg Powiatowych w Łukowie. Całkowity koszt budowy zatoki to około 24 tys. zł. Zakończenie prac  planowane jest do 31 grudnia tego roku. 


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE