Reklama

Będzie naprawdę zzzzzimno!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Będzie naprawdę zzzzzimno! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W najbliższych dniach warto wyciągnąć ciepłe ubrania z szafy. W związku z nadciągającą falą mrozów na terenie całego województwa wydano ostrzeżenie meteorologiczne 2 stopnia. Ile stopni pokażą termometry?

Podczas najbliższych kilku dni temperatura powietrza na wysokości 2 m o poranku może spaść do nawet -20 st. C. W dzień również zmarzniemy. W najcieplejszym momencie dnia słupki rtęci będą oscylować w granicach -10 st. C. Mroźno zrobi się już podczas nadchodzącej nocy, kiedy to termometry w sobotni poranek wskażą -15 st. C. Takie temperatury spodziewane są na terenie całego województwa. W sobotnie południe termometry wskażą od -8 st. C na zachodzie do -10 st. C na krańcach wschodnich.

Noc z soboty na niedzielę jeszcze zimniejsza. W niedzielny poranek spodziewane są spadki do nawet -18 st. C, a najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą od -9 do nawet -12 st. C. Kolejne doby będą już w iście zimowy wydaniu. W poniedziałkowy poranek na termometrach pojawi się -20 st. C, a w ciągu dnia jedynie -13 st. C. We wtorek, jeżeli prognozy nie ulegną zmianie, to na termometrach ujrzymy nawet -23 st. C! Niskie temperatury możliwe będą również w pierwszych dniach marca.

Ważną rolę w najbliższych dniach będzie odgrywało przede wszystkim zachmurzenie. Jeżeli się pojawi to na spore spadki typu -20 st. C nie mamy co liczyć, ale jeżeli niebo będzie całkowicie wolne od chmur to -23 st. C są całkiem realne. Z uwagi na nadciągającą fale mrozów co raz będą pojawiać się szczegółowe prognozy oraz ostrzeżenia.

Wobec bardzo niskich temperatur w niebezpieczeństwie są osoby bezdomne, starsze, mieszkające samotnie lub pomieszkujące w ogródkach działkowych. Dlatego apelujemy o reagowanie. Jeśli w mroźne dni widzimy osoby mogące cierpieć z powodu zimna, nie przechodźmy obojętnie, ponieważ te osoby są narażone na zamarznięcie. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997 lub 986, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

Powyższe prognozy mogą ulec zmianie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE