Reklama

Będzie drugi Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Rowerowy Łuków

Będzie drugi Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Start i meta biegu kolarskiego będą przy muzeum noblisty w Woli Okrzejskiej. Podczas spotkania organizatorzy ustalili datę kolejnej imprezy na niedzielę, 19 maja.

Podobnie jak przed rokiem jej głównym organizatorem będzie nieformalna grupa "Rowerowy Łuków", a w przygotowanie biegu włączą się Gmina Krzywda i Muzeum Henryka Sienkiewicza. W rozmowach na ten temat uczestniczyli: Paweł Lucht, Dominik Kryczka i Mateusz Ptaszyński z "Rowerowego Łukowa", a także wójt gminy Krzywda Krzysztof Warda i dyrektor muzeum Maciej Cybulski.

- Nie zmieniamy miejsca ani formuły imprezy, a szczegóły będą znane w ciągu 2 - 3 najbliższych tygodni. Jednak termin biegu zainteresowani mogą już wpisywać do swojego kalendarza - mówią organizatorzy.

Pierwsza edycja Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza odbyła się 20 maja ubiegłego roku i cieszyła się ogromną popularnością. Na starcie stanęło wtedy prawie 200 zawodniczek i zawodników, którzy ścigali się po drogach gminy Krzywda na dwóch trasach - "Amator" o długości około 46 kilometrów i prawie dwukrotnie dłuższej - "PRO" dla bardziej wytrawnych kolarzy.

W ten sposób udało się nawiązać do rowerowych zamiłowań Henryka Sienkiewicza, który był m.in. honorowym członkiem Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE