Reklama

Będą objazdy. Ulica Popiełuszki idzie do remontu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Łukowie

Będą objazdy. Ulica Popiełuszki idzie do remontu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 2 sierpnia, a nie jak wcześniej zapowiadaliśmy 26 lipca zamknięty zostanie odcinek ulicy Popiełuszki w Łukowie. Kierowcy zmuszeni będą korzystać z objazdów przynajmniej do października.

Powodem zamknięcia ulicy jest jej remont, który przeprowadzi wkrótce Starostwo Powiatowe w Łukowie i Zarząd Dróg Powiatowych. Wyłączona z ruchu zostanie droga biegnąca przy Szkole Podstawowej nr 5 (od ronda na ulicy Siedleckiej do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II).

Ulica zyska nową nawierzchnię, a obok pojawi się nowa ścieżka rowerowa i chodnik dla pieszych. Okolica zyska też 70 miejsc parkingowych, a sygnalizacja świetlna znajdująca się na skrzyżowaniu przy kościele NMP Matki Kościoła zastąpiona zostanie rondem. Skrzyżowanie to również zostanie wyłączone z ruchu na czas prac drogowych.

Przebudowa ulicy Popiełuszki wymusi na kierowcach korzystanie z objazdów. Te będą obowiązywać od 2 sierpnia do 1 października bieżącego roku i biec będą m.in. ulicą Siedlecką, Al. Kościuszki, ul. Konarskiego i Jana Pawła II. Ich przebieg przedstawia grafika zamieszczona na stronie internetowej Starostwa Powiatowego.

Przebudowa ul. Popiełuszki wpisuje się w szacowany na 6 mln złotych projekt realizowany przez samorząd powiatowy w ramach rządowego programu przebudowy dróg lokalnych. Za pieniądze pochodzące ze środków zewnętrznych oraz częściowo Miasta i Gminy Łuków nowy wygląd zyskała droga powiatowa w Ławkach, gdzie pojawił się też chodnik. Natomiast nową ulicą Popiełuszki pojedziemy już na jesieni.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE