Reklama

Barbara Kot, Marek Kopeć i Dariusz Krzęcio startują na posłów z PSL

Opublikowano:
Autor:

Barbara Kot, Marek Kopeć i Dariusz Krzęcio startują na posłów z PSL - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwójka doświadczonych samorządowców i młody student kryminologii chcą zasiąść w poselskich ławach.

  Z list PSL Koalicja Polska z Powiatu Łukowskiego wystartują: Dariusz Krzęcio z gminy Trzebieszów, Marek Kopeć z gminy Stanin i Barbara Kot z gminy Krzywda.

Dariusz Krzęcio wystartuje z pozycji 5, Marek Kopeć z pozycji 9, a Barbara Kot z pozycji 28. Barbara Kot jest bezpartyjna, Marek Kopeć należy do PSL, a Dariusz Krzęcio jest związany z Kukiz 15.

Kukiz`15  i PSL w ramach Koalicji Polskiej podpisały porozumienie o współpracy w wyborach do Sejmu. Kandydaci Kukiz`15 wystartują z list komitetu PSL Koalicja Polska.  

Barbara Kot, jak dotąd jedyna kobieta w gronie kandydatów na posłów z powiatu łukowskiego,  to była wicewójt gminy Krzywda, obecnie na emeryturze.  Jak mówi, mimo  przejścia na emeryturę, ma w sobie dużo energii i jest gotowa działać jako poseł przede wszystkim na rzecz ludzi młodych  w mieście  i na wsi, ale także dla kobiet, które są trochę w cieniu męskiej społeczności.    

 Marek Kopeć to aktywny samorządowiec -  wieloletni Radny Gminy Stanin i Przewodniczący Rady Gminy Stanin. W latach 2014-2018 był Radnym Sejmiku Województwa Lubelskiego. Obecnie Dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy Stanin.Zapowiada, że jako poseł będzie zabiegał o emeryturę bez podatku dla osób starszych,   obniżenie wieku emerytalnego dla rolników, a lokalnie o przebudowę dróg krajowych 63 i 76.  

Dariusz Krzęcio ma 24 lata. Studiuje na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach, na czwartym roku studiów magisterskich - kierunek kryminologia. Jest  absolwentem łukowskiego medyka, a zanim poszedł na studia realizował się jako lokalny działacz. Działa w stowarzyszeniu Alternatywa dla Łukowa.  

Tak jak Paweł Kukiz ma związki z muzyką. Jest zdolnym pianistą, a od 4 lat gra i współprowadzi orkiestrę dętą OSP w Trzebieszowie.

Gdyby został posłem z Ziemi Łukowskiej będzie starał sie o przywrócenie kas biletowych na Dworcu PKP, remont drogi krajowej z Łukowa do Siedlec, budowę chodnika na całym odcinku drogi wojewódzkiej nr 806 między Karwaczem, a Trzebieszowem.  

 
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE