Reklama

Ankieta wśród mieszkańców

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet (zdjęcie poglądowe)

Ankieta wśród mieszkańców - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek 15 kwietnia na terenie Łukowa będzie przeprowadzana ankietyzacja na temat tworzonego przez magistrat Programu Ograniczania Niskiej Emisji dla Miasta Łuków. W tym dniu pracownicy ze specjalnej firmy zorganizują stały punkt informacyjny w Urzędzie Miasta, będą też odwiedzać mieszkańców z kwestionariuszami. Uzyskane informacje posłużą do sporządzenia zestawień statystycznych na temat tego, w jaki sposób swoje domostwa ogrzewają mieszkańcy Łukowa.

Punkt informacyjny mieścić się będzie w sali konferencyjnej Urzędu Miasta, przy ul. Piłsudskiego 17. Funkcjonować będzie od godziny 11 do 13. W tym samym czasie zostanie przeprowadzona ankietyzacja przez pracowników terenowych w wybranych punktach miasta. Urzędnicy proszą o udzielenie pomocy ankieterom w postaci rzetelnego wypełniania ankiet, co jest niezbędne przy tworzeniu Programu Ograniczania Niskiej Emisji.

Ankieterzy będą się pytać, jakie źródła ciepła stosują mieszkańcy (np. piec kaflowy, kotłownia) i jaki jest stan technicznych tych urządzeń, ile wynosi roczne zużycie energii elektrycznej (gazu, węgla, drewna itd.) w gospodarstwie domowym. Ankiety obejmować będą też wykonane lub planowane termomodernizacje, a także wykonane lub planowane inwestycje w odnawialne źródła energii (OZE). Uzyskane informacje posłużą wyłącznie do opracowania ogólnych zestawień statystycznych i nie będą żadnym wiążącym zobowiązaniem.

- Tylko dzięki pozyskanym od mieszkańców informacjom, możliwe będzie rzetelne opracowanie Programu Ograniczania Niskiej Emisji, który daje możliwość uzyskania przez Miasto wsparcia finansowego i organizacyjnego (dotacje, preferencyjne pożyczki) na wymianę starych kotłów i pieców na nowe niskoemisyjne (gazowe, olejowe, węglowe, kotły na biomasę), zastosowanie odnawialnych źródeł energii (kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne, pompy ciepła) i termomodernizacje budynków - czytamy w informacji Urzędu Miasta.

Mieszkańcy podczas rozmów z ankieterami oraz w punkcie informacyjnym będą mogli też zgłosić sugestie na temat poprawy stanu powietrza i zwiększenia efektywności energetycznej. Dodatkowe informacje można uzyskać poprzez kontakt z przedstawicielami:

  • Wykonawcy Programu - GreenLynx – Paweł Krząstek tel. 531 777 891
  • Urzędu Miasta Łuków Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska tel. 25 797 66 24

Ankietę można też wypełnić przez Internet. Link znaleźć można POD TYM ADRESEM.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE