Reklama

Aniołkowe Granie za nami

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Aniołkowe Granie za nami - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Za nami finał akcji charytatywnej Aniołkowe Granie. Koncert podsumowujący wydarzenie odbył się w piątek 12 stycznia w auli I LO w Łukowie.

Po raz drugi mieszkańcy Łukowa i powiatu łukowskiego włączyli się do charytatywnej akcji Aniołkowe Granie. Jej celem jest pomoc potrzebującym osobom, będącym w trudnej sytuacji materialnej. Rok temu w naszym mieście prowadzona była zbiórka dla podopiecznych Domu Dziecka w Radoryżu Smolanym, teraz postanowiono wesprzeć 9 rodzin zastępczych z powiatu łukowskiego. Część z nich ma status tzw. rodziny spokrewnionej, gdzie dziećmi opiekują się dziadkowie lub pełnoletnie rodzeństwo. Dotarcie do potrzebujących było możliwe dzięki mieszczącemu się w Łukowie Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie.

- Wszyscy wiemy jak niełatwe bywa wychowywanie i dbanie o dzieci, ile troski i zmartwień temu towarzyszy. Tym bardziej warto podkreślić szlachetność opiekunów, ich dobre serce, zaangażowanie, chęć niesienia trudu i odpowiedzialność - mówi Agata Zabielska, jedna z koordynatorek Aniołkowego Grania. - Wśród rodzin które objęliśmy opieką są takie, które bez pomocy z zewnątrz nie poradziłyby sobie same - dodaje.

Tegoroczna edycja Aniołkowego Grania była większa pod każdym względem od poprzedniej. Do koordynatorek inicjatywy w Łukowie - reprezentujących Przedszkole Miejskie nr 2 Agaty Zabielskiej i Magdaleny Dąbrowskiej dołączyły przedstawicielki innych placówek oświatowych: Barbara Czubaszek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz Anna Dobroch, Sylwia Szczygielska i Agnieszka Zanewicz w I LO im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie. Wsparcie przyszło też od innych osób, m.in. Agnieszki Semczuk i Kingi Domańskiej.

- Udało nam się zdobyć obietnicę wybudowania przydomowej oczyszczalni ścieków dla jednej z potrzebujących rodzin. Mamy niezbędne materiały do wybudowania od podstaw łazienki, docieplenia stopu - mówi Agata Zabielska. - Pozyskaliśmy drzwi wejściowe, meble. Mamy talony które pozwolą kupić sprzęt AGD i skorzystać z oferty salonów optycznych, fryzjerskich i odzieżowych - dodaje.

Finałem charytatywnej akcji był koncert zorganizowany w auli I LO w Łukowie. Na scenie zaprezentowały się dzieci z Przedszkoli nr 2 i 4, nie zabrakło też uzdolnionych młodych łukowian: Małgorzaty Cabaj, Klaudii Borejko, Julii Semczuk, Kingi Mościckiej i Łukasza Smyka. Swoje występy miały też przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Wesoła Nutka” a także Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy” i społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Nie zabrakło też uhonorowania sponsorów przedsięwzięcia, dzięki którym możliwe było niesienie pomocy rodzinom zastępczym.

- Ta pomoc była możliwa dzięki ofiarności i zaangażowaniu naszej łukowskiej społeczności. To dzięki Państwu możliwa była pomoc na taką skalę - kończy Agata Zabielska.

Kolejna akcja Aniołkowego Grania planowana jest już za rok.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE