Reklama

Aniołkowe Granie ponownie w Łukowie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Aniołkowe Granie ponownie w Łukowie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 9 rodzin zastępczych z Łukowa otrzyma pomoc charytatywną dzięki wsparciu materialnemu mieszkańców miasta. Ruszyła akcja Aniołkowe Granie.

Dziewięć rodzin opiekujących się łącznie 14-tką dzieci w wieku 8-18 lat być może już wkrótce otrzyma pomoc materialną od ludzi dobrej woli. Ruszyła akcja charytatywna Aniołkowe Granie, która ma na celu zwrócić uwagę na osoby, które na co dzień oferują swój czas pomagając innym.

- Zwracamy się z prośbą do wszystkich tych, którzy wartość rodziny, możliwość bycia razem rozumieją i cenią. Wszyscy potrzebujemy mieć poczucie przynależności, bycia blisko z ludźmi, bycia kochanym i potrzebnym
- czytamy w komunikacie nadesłanym m.in. do naszej Redakcji.

Organizujący pomoc - Przedszkole Miejskie nr 2, I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny im. G. Piramowicza w Łukowie - chcą poprawić w miarę możliwości warunki lokalowe wybranych rodzin zastępczych i sprawić by ich codzienne życie było choć trochę przyjemniejsze.

- Rodziny zastępcze swój czas i siły kierują ku dzieciom, które jak wszystkie inne mają lepsze i gorsze dni, ale dodatkowo niosą z sobą spory bagaż doświadczeń emocjonalnych. Pomóżmy tym ludziom stworzyć dom rodzinny, w którym każde dziecko będzie miało swoje łóżko i biurko, w którym będzie ciepło i bezpiecznie - przekonują organizatorzy Aniołkowego Grania. - To pięknie być dla drugiego człowieka Aniołem, pomimo ułomności skrzydeł - dodają.

Organizatorzy zwracają się o pomoc m.in. do firm budowlanych. Proszą o przekazywanie materiałów budowlanych, takich jak płyty gipsowo-kartonowe, zaprawy klejowe, wełnę mineralną, gładzie gipsowe, płytki ceramiczne, farby i tym podobne. Najpilniejsze potrzeby to budowa łazienki, ocieplenie stropu, zakup drzwi wejściowych czy łóżek.

Mile widziane są także bony podarunkowe do popularnych sklepów odzieżowych, drogerii i przede wszystkim marketów AGD/RTV. Organizatorzy Aniołkowego Grania planują uzbierać fundusze m.in. na zakup kuchenki elektrycznej oraz innych drobnych sprzętów AGD dla potrzebujących.

Szczegóły dostępne są na stronie internetowej na facebooku POD TYM ADRESEM

Finał akcji w postaci charytatywnego koncertu i oficjalnego przekazania darów potrzebującym, zaplanowano na 12 stycznia o godz. 17.00 w auli I LO im. T. Kościuszki w Łukowie. Patronat honorowy nad Aniołkowym Graniem objął m.in. Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak oraz parlamentarzyści i władze samorządowe.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE