Reklama

Reklama

AKTYWNY I POGODNY SENIOR W GMINIE KRZYWDA

Opublikowano:
Autor:

AKTYWNY I POGODNY SENIOR W GMINIE KRZYWDA  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zarząd Województwa Lubelskiego podjął decyzję o dofinansowaniu projektu Gminy Krzywda i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywdzie pod nazwą "Aktywny i pogodny senior w Gminie Krzywda".

Reklama

Projekt dofinansowany zostanie z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020 Działanie 11.2 Usługi społeczne i zdrowotne. Realizacja projektu rozpocznie się w maju bieżącego roku i potrwa do końca kwietnia 2023 roku. 

Projekt skierowany jest do 90 seniorów, mieszkańców Gminy Krzywda, którzy otrzymają wsparcie poprzez usługi społeczne świadczone w miejscu zamieszkania oraz w Klubie Seniora. Seniorzy otrzymają wsparcie w postaci usług opiekuńczych świadczonych przez opiekunki środowiskowe oraz usługi w zakresie rehabilitacji/fizjoterapii. 

Usługi te będą świadczone w domach seniorów. Również w ramach projektu utworzony zostanie Klub Seniora, w ramach którego zajęcia odbywały się będą w Krzywdzie, Hucie Dąbrowie i Okrzei, czyli w miejscach gdzie swoje siedziby ma gminna biblioteka. 

W ramach zajęć klubu przewidzianych jest wiele atrakcyjnych warsztatów i zajęć. Będą to między innymi warsztaty: aktywizacyjne z zakresu kultury fizycznej, informatyczne, z zakresu pierwszej pomocy, rękodzieła, dietetyki, pielęgnacji i wizerunku. Seniorzy w ramach udziału w klubie będą mogli skorzystać również ze wsparcia psychologa, prawnika oraz pracownika socjalnego. Planowane są również wyjazdy do kina i do teatru. 

Projekt realizowany będzie w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich w Lublinie. Koszt całkowity projektu to 704 625 zł, a dofinansowanie wyniesie 598 915 zł.

Drugim projektem dofinansowanym w ramach tego samego działania, który uzyskał wsparcie jest projekt realizowany przez Gminę Krzywda w partnerstwie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Lublinie – który jest partnerem wiodącym, Fundacją Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich oraz Gminą Stanin, Gościeradów i Urzędów pod nazwą Środowisko lokalne motorem rozwoju usług społecznych. W ramach tego działania zostaną przeprowadzone szkolenia dla opiekunów faktycznych w zakresie opieki i pielęgnacji, a następnie osoby te podejmą zatrudnienie. W ramach projektu przewidziano także utworzenie bardzo dobrze wyposażonej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. Wypożyczalnia powstanie w Staninie, ale mimo to, mieszkańcy naszej gminy będą mogli bezpłatnie z niej korzystać.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy