Reklama

Absolutorium jest, ale z propozycją zmiany przywódcy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Absolutorium jest, ale z propozycją zmiany przywódcy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 44 mln długu i pozytywna opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej. To jednak tylko tabelki bez ducha.

Sesja Rady Powiatu odbyła się 29 czerwca. Jednym z jej punktów było podjęcie uchwały o udzieleniu absolutorium dla Zarządu Powiatu. 13 radnych głosowało „za”. Nie wszyscy bowiem zgadzają się, że było i jest dobrze.  

Zanim doszło do głosowania nad przyjęciem sprawozdania finansowego za 2015 rok i nad udzieleniem absolutorium, skarbnik powiatu Elżbieta Sawicka przybliżyła sytuację finansową powiatu łukowskiego. Jedną z najważniejszych liczb jest kwota zadłużenia. Na koniec 2015 roku dług wynosi ponad 44 mln. zł. Regionalna Izba Obrachunkowa oraz komisje wystawiły pozytywną ocenę. Tak dobrze pracy Zarządu nie ocenili jednak radni.  

Opinia RIO dotyczy liczb. Nie dotyczy ducha. Strategia dobrego słupka nie jest strategią na rozwój – powiedział radny Krzysztof Fornal.  

W swoim wystąpieniu uwzględnił zły stan dróg powiatowych, gdzie aż 182 km dróg znajdują się na mapie potrzeb drogowych w rubryce „do pilnego remontu”. Zapytał także o to czy stan edukacji jest zadowalający. Swoje przemówienie zakończył sugestią:  

Gdy nie jest dobrze, cała Rada potrzebuje nie walki, a mądrego współdziałania i zmiany przywódcy – dodał.  

Po przerzucaniu się odpowiedzialnością za powiększany przez lata dług, po wytykaniu nieustannych zmian w uchwale budżetowej, przyszedł czas na głosowanie. 13 radnych głosowało za udzieleniem absolutorium dla Zarządu Powiatu, 2 było „przeciw” (Krzysztof Tymoszuk, Henryk Lipiec), a 6 „wstrzymało” się od głosu.   

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE