Reklama

75. rocznica bitwy o Monte Cassino

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu

75. rocznica bitwy o Monte Cassino - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na sobotę 18 maja zaplanowano spotkanie w miejskim parku, by uczcić 75. rocznicę bitwy o Monte Cassino. Organizatorami wydarzenia są Towarzystwo Fruwającej Muchy, Łukowska Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz grupa "Motoweteran".

Od kilku lat w Łukowie istnieje tradycja spotykania się pod „mówiącymi kamieniami” w parku miejskim. Mieszkańcy miasta oddają hołd bohaterom sprzed lat, którzy walczyli w Powstaniu Warszawskim, bądź zdobywali włoski szczyt Monte Cassino.

W sobotę 18 maja odbędzie się kolejne spotkanie upamiętniające bohaterstwo żołnierzy polskich sił zbrojnych na Zachodzie. Na chwilę zadumy i historii zapraszają Towarzystwo Fruwającej Muchy z Andrzejem Zdrojewskim na czele, Łukowska Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz grupa „Motoweteran”.

Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 16. Miejscem zebrania będzie park miejski, przy kamieniu upamiętniającym „Przegranych Zwycięzców”. Pomnik warto zresztą obejrzeć nie tylko od święta, ale i na co dzień. Na granitowej tablicy przytwierdzonej do kamienia widnieją nazwiska pochodzących z ziemi łukowskiej osób, które walczyły w czasie II wojny światowej na froncie zachodnim. Wiele z nich, po wojnie nie wróciło do kraju.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE