Reklama

2 tysiące papierosów u Armeńczyka

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPP w Łukowie

2 tysiące papierosów u Armeńczyka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 2 tysiące nielegalnych papierosów nie trafi na rynek. Wyroby bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli niedawno łukowscy policjanci. W sprawie zatrzymany został 36-letni obywatel Armenii.

Do zatrzymania doszło w piątek 30 listopada przed południem. Policjanci udali się pod jeden z adresów w mieście i odkryli że w domu i na posesji 36-letniego obywatela Armenii przechowywane są papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

- Mężczyzna na początku wmawiał funkcjonariuszom, że posiada tylko 100 paczek nielegalnych wyrobów. Jednak policjanci znaleźli w zabudowaniach jeszcze ponad 2 tysiące paczek. W przypadku wprowadzenia do obiegu takiej ilości papierosów Skarb Państwa straciłby ponad 36 tys. zł - mówi Marcin Józwik, rzecznik prasowy łukowskiej policji.

Papierosy różnych marek znaleziono m.in. w mieszkaniu i garażu. 36-latek został zatrzymany, a nielegalne papierosy zabezpieczone. Jak ustalili policjanci, straty z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa w tym przypadku wynoszą ponad 36 tys. zł.

Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty. Za naruszenie przepisów karno-skarbowych grozi mu kara pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz przepadek nielegalnego towaru.




Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE