Reklama

11 listopada w gminie Adamów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

11 listopada w gminie Adamów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Adamów będzie świętować setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak będą wyglądały obchody 11 listopada?

- W niedzielę 11 listopada nasza Ojczyzna obchodzić będzie wyjątkową rocznicę 100-lecia odzyskania suwerenności. To właśnie przed wiekiem nasi przodkowie wydźwignęli rozdarty kraj do samodzielnego, niezawisłego bytu. To wyjątkowe święto w sposób szczególny obchodzone będzie w całej Polsce. Również nasza Gmina chce włączyć się do świętowania tego wydarzenia - czytamy na profilu na Facebooku należącym do Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej.

Świętowanie niepodległości w Adamowie rozpocznie się mszą o godz. 10 w kościele pw. Krzyża Świętego. Na godz. 11 zaplanowano występy młodzieży szkolnej, a później przemarsz ulicami Adamowa i składanie wieńców pod pomnikami.

Świętować będą też mieszkańcy Helenowa. O godz. 14 przy mogile poległych żołnierzy SGO „Polesie” odprawiona zostanie msza święta. Po niej przedstawiona zostanie część artystyczna, a na godz. 15 zaplanowano apel poległych w asyście grupy rekonstrukcji historycznej 3 Pułku Strzelców Konnych im. Hetmana Stefana Czarneckiego. Złożone zostaną też wieńce pod mogiłą poległych.

Świętowanie zakończy się około godz. 15.30 spotkaniem integracyjnym przy wojskowej grochówce.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE