Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Życiowy sukces Juli Linkiewicz

sport W Nowym Tomyślu (woj. Wielkopolskie) odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików (13-15 lat) w podnoszeniu ciężarów.

ŁP

Opublikowano: 20 października 2020 09:26 | Aktualizacja: 20 października 2020 09:27

W zawodach wystąpili reprezentacji dwóch łukowskich klubów: Olimpijczyka i ŁKS Orlęta. Swój życiowy sukces wywalczyła wychowanka Olimpijczyka Julia Linkiewicz, która w kategorii wagowej do 64 kg zdobyła srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Polski. Jak do tej pory jest to jedyny medal mistrzostw Polski wywalczony w sporcie olimpijskim przez reprezentanta łukowskiego klubu.


Podopieczna trenera Roberta Dołęgi, która jest też jego siostrzenią, zaliczyła wszystkie 6. podejść ustanawiając rekordy życiowe w rwaniu (52kg), podrzucie (62 kg) i dwuboju (114 kg).

Kolega klubowy Julii, Piotr Zachoszcz w najlżejszej kat. wagowej chłopców do 45 kg zajął 9 miejsce.

Z ŁKS Orlęta w imprezie wystąpiły dwie zawodniczki- Oliwia Markiewicz i Andżelika Młynarczyk oraz jeden zawodnik Błażej Borkowski. Po zaciętej walce, z nowymi rekordami życiowymi i zaliczeniem 5 podejść, 13-letnia Andżelika zajęła 4 miejsce. 6 miejsce w kat. 45 kg wywalczył Błażej Borkowski. Na 5 pozycji uplasowała sie Oliwia Markiewicz, która wystąpiła w kat. 45 kg. 


W zawodach wystąpiło ponad 240 zawodniczek i zawodników z 61 klubów z całej Polski. 


W klasyfikacji województw zwyciężyło wielkopolskie, przed mazowieckim i województwem lubelskim. Najlepszym klubem okazał się Budowlani Całus Nowym Tomyśl. ŁKS Orlęta zostały sklasyfikowane na 21 miejscu, a Olimpijczyk we współzawodnictwie zajął 35 miejsce.

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • miesiąc temu | ocena +0 / -0

    On

    Sztangistki, są to bardzo seksowe kobiety. Pewnie mają wielu kawalerów

  • miesiąc temu | ocena +0 / -0

    haha

    Juli ? Wow, Panie redaktorze....