Szymon Suska szósty na Mistrzostwach Polski

Autor:

Szymon Suska szósty na Mistrzostwach Polski - Zdjęcie główne

SportNiespełna sześcioletni Szymon Suska zajął VI miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski do lat 6 w szachach. To nie jedyne jego sukcesy.

Szymon Suska ma 5,5 roku. W szachy gra od 4. roku życia. Gry nauczył go tata, który też towarzyszy mu w zawodach. Startując w turniejach szachowych występuje w barwach Stowarzyszenia Szachistów Szachpol w Łukowie. W dniach 26 – 29 maja walczył o tytuł najlepszego szachisty wśród uczestników z rocznika 2010. Wśród startujących 35 chłopców Szymon wywalczył VI miejsce.

Na przełomie kwietnia i maja Szymon brał także udział w Mistrzostwach Polski chłopców do lat 8. Zawody odbyły się w Poroninie. Rywalizowało ze sobą 96 szachistów. W klasyfikacji ogólnej Szymon zajął 63 miejsce, ale w klasyfikacji chłopców sześcioletnich, zajął II miejsce. Oprócz tych sukcesów młody szachista ma na swoim koncie III miejsce w Szachowych Międzynarodowych Mistrzostwach Najmłodszych Turniej do lat 6 w Poroninie. II miejsce w XV Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Miasta Lubartów w kategorii do lat 10. II miejsce w XXI Turnieju Szachowym Dla Dzieci i Młodzieży do 8 lat w Warszawie. II miejsce na III Mistrzostwach Międzyrzeca Podlaskiego w Szachach pod Patronatem Burmistrza.