Reklama

Sztangiści punktowali w Terespolu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Sztangiści punktowali w Terespolu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport W ostatnią sobotę i niedzielę na pomoście w Terespolu został rozegrany Międzynarodowy Turniej im. Stefana Polaczuka. W zawodach wystąpiło ponad 70 zawodniczek i zawodników z białoruskiego Brześcia, województwa mazowieckiego i lubelskiego. Nie zabrakło też reprezentantów Łukowa.

Nasi przedstawiciele uzyskali satysfakcjonujące wyniki. Najlepiej zaprezentowali się bracia Boncikowie - Łukasz i Bartosz, którzy zajęli w swoich grupach wiekowych drugie miejsca. Łukasz wśród Juniorów U20, uzyskał wynik 128 kg w rwaniu i 155 kg w podrzucie. Jego brat w kategorii w grupie Juniorów U17 „dźwignął” 110 kg w rwaniu i 141 w podrzucie. Rywalizacja toczyła się w kategoriach wiekowych, bez podziału na kategorie wagowe.

ŁKS Orlęta i Olimpijczyk Łuków reprezentowali: Julia Linkiewicz, Hubert Linkiewicz (58 + 76 kg), Kacper Grabowski (84 + 92 kg), Łukasz Boncik, Bartosz Boncik, Jakub Sadło (80 + 100 kg) i Norbert Wasak (55 + 70 kg).

Stefan Polaczuk był wieloletnim trenerem podnoszenia ciężarów i lekkoatletyki w Terespolu, wychował medalistów Mistrzostw Polski, Europy i świata. Był również trenerem reprezentacji narodowej juniorów i seniorów w podnoszeniu ciężarów. Wychował m.in. kulomiota Michała Hoduna, który dwukrotnie wywalczył tytuł Mistrza Europy juniorów. Odszedł 13 czerwca 2009 roku mając 59 lat.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE