Reklama

Sylwestrowy turniej sztangistów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Sylwestrowy turniej sztangistów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Reprezentanci Orląt Łuków i nowego klubu sportowego - Olimpijczyk Łuków - rywalizowali na sylwestrowym turnieju w podnoszeniu ciężarów w Siedlcach.

Za nami III Turniej Sylwestrowy w podnoszeniu ciężarów, który odbył się 30 grudnia w Siedlcach. W ostatniej w 2017 roku sportowej imprezie walczyło między sobą 21 zawodniczek i zawodników z Siedlec oraz Łukowa. Rywalizacja toczyła się również w kategorii crossfit.

Łuków w zawodach reprezentowało siedmiu zawodników z dwóch klubów: miejscowych Orląt oraz nowej drużyny Olimpijczyk Łuków. Żółtoczerwone barwy reprezentowali Bartosz i Łukasz Boncikowiek, Łukasz Ławecki, Jakub Sadło oraz Mateusz Kucharzak. Reprezentacja Olimpijczyka Łuków liczyła dwie natomiast osoby: Konrada Skorupę i Kacpra Grabowskiego. W kategorii juniorów do lat 15 najlepiej zaprezentował się mistrz Polski - Bartosz Boncik (115 kg w rwaniu, 141 kg w podrzucie), a tuż za nim uplasował się Jakub Sadło (93+115 kg, obydwaj Orlęta). W kategorii OPEN zwyciężył najstarszy z braci Boncików Łukasz, który z wynikiem 342,7 pkt. (125 kg w rwaniu + 153 w podrzucie) wyprzedził reprezentanta gospodarzy, Mateusza Kaszubę o ponad 7 punktów (130 + 167 kg). Trzeci w tej kategorii był również reprezentant Orląt, Łukasz Ławecki (120 + 150 kg). Piąte miejsce zajął zawodnik Olimpijczyka Łuków, Konrad Skorupa (80 kg w rwaniu + 110 kg w podrzucie).

W III Turnieju Sylwestrowym w podnoszeniu ciężarów rywalizowali między sobą zawodnicy drużyn Crossfit G4, Orlęta Łuków, Olimpijczyk Łuków, WLKS Siedlce oraz gospodarz Feniks Siedlce. Zawody były rozegrane w konkurencji crossfit, do lat 15, 17 i w kategorii OPEN. Pełne wyniki zawodów dostępne są na stronie www.podnoszenieciezarow.pl.

Informację otrzymaliśmy od trenera ciężarowców, Roberta Dołęgi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE