Sukcesy karateków w Zambrowie

Autor: | Zdjęcie: ŁKKK \"Mawashi\"

Sukcesy karateków w Zambrowie - Zdjęcie główne

SportDobre wyniki osiągnęli łukowscy karatecy na zawodach w Zambrowie. 12 listopada zorganizowano w tym mieście Ogólnopolski Turniej Rodzinny Karate Kyokushin.

4 złote, 2 srebrne i 7 brązowych krążków wywalczyli karatecy z Łukowskiego Klubu Karate Kyokushin „Mawashi” na odbywających się 12 listopada ogólnopolskich zawodach w Zambrowie. Podopieczni Pawła Głowackiego rywalizowali jako jedna z 15 ekip z całego kraju i zajęli bardzo dobre, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Wśród juniorów złote medale wywalczyli Konrad Kajka, Mikołaj Kopeć i Magdalena Cisiak. Srebrny krążek zdobył Bartosz Makowski, a a rywalizację na trzecim miejscu zakończyli Filip Tymiński, Ivan Grandvoux i Łukasz Kania. Brązowe medale powędrowały też do Anny Dybciak i Martyny Marchwickiej.

Wśród seniorów złoty medal wywalczył Tomasz Zawiślański, a srebro przypadło Mateuszowi Siwcowi. W kategorii kumte senior wśród kobiet brąz wywalczyła Paula Burdon. W kategorii kata team, taki sam medal otrzymały Agnieszka Borek i Weronika Borek.

Zawody karate kyokushin zorganizowano 12 listopada w Zambrowie w ramach obchodów Święta Niepodległości.