Reklama

Sierpniowe sukcesy sztangistów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Polski Związek Podnoszenia Ciężarów

Sierpniowe sukcesy sztangistów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Udane starty zaliczyli sztangiści ŁKS \"Orlęta\" Łuków na zawodach w Hrubieszowie oraz Spale. Dwóch naszych zawodników stawało na najwyższych stopniach podium.

Łukowscy sztangiści mile będą wspominać drugą połowę sierpnia. Wszystko za sprawą udanych startów w zawodach w Hrubieszowie oraz Spale. W sobotę 19 sierpnia w pierwszej z wymienionych miejscowości zorganizowano XII Międzynarodowy Turniej w Podnoszeniu Ciężarów EURO-BUG, w którym wystartowało łącznie 10 drużyn z Polski i Ukrainy. Na zawodach barwy łukowskich Orląt z sukcesami reprezentowała czwórka zawodników: Bartosz i Łukasz Boncik, Jakub Sadło oraz Marcin Izdebski.

Zawodnicy prowadzeni przez trenera Roberta Dołęgę, rywalizację ukończyli na czołowych pozycjach. Zwycięstwo w kategorii +105 kg odniósł M. Izdebski, podobnie jak Łukasz Boncik w kategorii 85 kg. Jego brat Bartosz osiągnął trzeci rezultat w kategorii 77 kg, zaś ostatni z zawodników Orląt, Jakub Sadło hrubieszowskie zawody ukończył na piątej pozycji w kat. 85 kg.

Z kolei tydzień później, 26 sierpnia w COS Spała rozegrany został ciężarowy turniej 20. Ogólnopolskich Igrzysk LZS. Wystąpiło na nim blisko 30 zawodniczek i zawodników kategorii wiekowej 18-20 lat, którzy reprezentowali 6 województw. Sukces w imprezie osiągnął startujący w kategorii 77 kg Łukasz Boncik oraz Marcin Izdebski rywalizujący w kat. +85 kg. Pierwszy z naszych zawodników osiągnął wynik 267 kg w dwuboju (122 + 145 kg), zaś popularny Cinek zawody ukończył z wynikiem 333 kg w dwuboju (153 + 180 kg).

Informację o wynikach otrzymaliśmy od trenera Roberta Dołęgi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE