Reklama

Ponad 900 bramek w Mega Meczu!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Ponad 900 bramek w Mega Meczu! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Ponad 300 zawodników z kilku miejscowości województwa lubelskiego, ale także mazowieckiego. 946 strzelonych goli i rozpiętość wiekowa od 4 do 70 lat - to bilans Mega Meczu.

Od piątku do niedzieli miłośnicy piłki nożnej stanęli na boisku, by przez 50 godzin grać w piłkę. Było to już drugie tego typu wydarzenie w Krynce Łukowskiej. Dwa lata temu rozgrywki trwały jednak o dwie godziny krócej.

Skąd się jednak wzięła idea organizacji jedynego w swoim rodzaju wydarzenia sportowego?

Zaskoczyła nas sytuacja aktywności fizycznej obecnej młodzieży. W dzieciństwie potrafiliśmy grać w piłkę całymi dniami. Wystarczył kawałek pustego placu, nie zawsze równego. Bramki robiliśmy z plecaków. Dzisiaj w całej Polsce powstały nowoczesne boiska, na wielu dzięki oświetleniu można grać nie tylko w dzień, ale i w nocy, tylko jakoś brakuje chętnych. Poprzez organizację meczu chcieliśmy to zmienić – powiedział Arkadiusz Koboj.

Celem imprezy było więc propagowanie zdrowego stylu życia, integracja środowiska piłkarskiego oraz promocja regionu. Zainteresowanie meczem w 2014 roku zachęciło organizatorów do dalszego działania. Mecz rozpoczął się więc w piątek 15 lipca o godzinie 16.08, a zakończył w niedzielę o godzinie 18.08. Zawodnicy podzieleni zostali na dwie drużyny (czerwoną i czarną). Mecz zakończył się remisem 473 do 473. Bramka na wagę remisu dla drużyny czarnej padła w ostatnich sekundach meczu. Każdy zawodnik, który rozegrał minimum 120 minut otrzymywał pamiątkową koszulkę z logiem Mega Meczu.

W zawodach wzięło udział ponad 300 zawodników z różnych miejscowości m.in. z Warszawy, Siedlec, Zbuczyna, Dziewul, Borek Kosów, Łukowa, Wólki Świątkowej, Dąbia, Gołaszyna, Zalesia czy Stanina. Najmłodszym zawodnikiem Mega Meczu był 4-letni Bartek. Najstarszym zaś 70-latek.

Mecz odbył się pod honorowym patronatem: Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki, Posła na Sejm Krzysztofa Głuchowskiego, Starosty Łukowskiego Janusza Kozioła oraz Wójta Gminy Łuków Mariusza Osiaka. Organizatorami Meczu są byli zawodnicy lokalnego klubu „Sokół”, do dzisiaj pasjonaci piłki nożnej, nadal aktywnie uprawiający sport.

 

 Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE