Angelika Rzewuska – ukończyła z wyróżnieniem studia licencjackie na wydziale Wokalno – Aktorskim, kierunek – śpiew solowy, w klasie dr. hab. Anny Fabrello. Podczas studiów otrzymała stypendium Rektora Akademii Muzycznej w Gdańsku przyznawane dla najlepszych studentów.
Studia magisterskie ukończyła z wyróżnieniem w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, specjalizacja – muzyka dawna, w klasie śpiewu solowego prof. Jadwigi Rappé oraz prof. dr Anny Mikołajczyk-Niewiedział. W 2023 roku ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim, kierunek – administracja. Swoje umiejętności wokalne doskonaliła u takich śpiewaków jak: prof. Piotra Łykowskiego, Sofiji Cinguli czy Mariusza Kwietnia. Uczestniczyła także w kursie interpretacji niemieckiej liryki wokalnej, prowadzonym przez Adiego Bara.
Brała udział w spektaklach operowych realizowanych przez Akademię Muzyczną w Gdańsku, m.in. kreowała rolę w operze „Dydona i Eneasz”, H. Purcell‘a oraz wystąpiła jako Hiacynt w operze „Apollo i Hiacynt”, W. A. Mozarta. W 2022 roku brała udział w wystawianej w UMFC w Warszawie Brockes-Passion HWV 48, Georga Friedricha Haendla, wykonując partię Gläubige Seele pod dyrekcją prof. dr hab. Krzysztofa Kusiel-Moroza. Wykonywała z orkiestrą Filharmonii Koszalińskiej “Mszę Dziecięcą” Johna Ruttera. Angelika Rzewuska koncertowała na międzynarodowych festiwalach w Polsce, na Słowacji, we Włoszech, Niemczech i Stanach Zjednoczonych.
Mateusz Rzewuski – polski organista, doktor sztuk muzycznych. Jest jednym z najaktywniej koncertujących artystów młodego pokolenia. Ukończył wyższe uczelnie muzyczne w czterech krajach: w Polsce – studia magisterskie w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie organów prof. Andrzeja Chorosińskiego, w Niemczech – studia magisterskie w Musikhochschule w Lubece w klasie organów prof. Franza Danksagmüllera, we Francji – studia podyplomowe z gry na organach oraz improwizacji w Konserwatorium Regionalnym w Paryżu w klasie solowej prof. Christophe Mantoux’a otrzymując dyplom „Concertiste” oraz w Szwajcarii – studia podyplomowe w zakresie muzyki dawnej w Scholi Cantorum w Bazylei, w klasie mistrzowskiej prof. Wolfganga Zerera. Stopień doktora sztuki muzycznych w dziedzinie artystycznej – instrumentalistyka – uzyskał w 2018 roku w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie na podstawie rozprawy dotyczącej muzyki organowej Marcela Duprégo oraz Oliviera Messiaena oraz pierwszej w Polsce płyty CD zarejestrowanej na historycznych organach Aristida Cavaillé-Colla w katedrze Św. Krzyża w Orleanie we Francji. Koncertował w ramach międzynarodowych festiwali na czterech kontynentach: w 22 krajach Europy, USA, Australii, Nowej Zelandii, Korei Południowej, Hongkongu i Rosji, wykonując recitale w wielu prestiżowych miejscach. Brał także czynny udział w licznych kursach mistrzowskich prowadzonych przez: Guy Boveta, Pitera van Dijka, Hansa Fagiusa, Oliviera Latry, Ludgera Lohmanna, Michaela Radulescu, Daniela Rotha i innych.
Mateusz Rzewuski jest również laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów organowych: w Rumii w 2011 r., w Legnicy w 2013 r., w Bardzie w 2013 r. (I nagroda), w Wilnie na VII Międzynarodowym Konkursie organowym im. Čiurlionisa w 2015 r. (II nagroda) oraz w Białymstoku w 2017 r. (I nagroda).
Jest stypendystą prezydenta miasta Warszawy oraz Rektora UMFC w Warszawie. Otrzymał także stypendium Ministra Nauki oraz Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” na magisterskie studia w Niemczech. Od 2013 roku zajmuje się również działalnością managerską i animacją kultury.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.