Ponad 200 osób na memoriale

Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Ponad 200 osób na memoriale - Zdjęcie główne

SportOkoło 200 osób wystartowało w memoriale Edyty Smolińskiej i Grzegorza Miszty w zapasach. Impreza będąca jednocześnie Mistrzostwami Województwa Lubelskiego młodziczek i młodzików w stylu klasycznym odbyła się w sobotę 11 maja.

Na matach w Szkole Podstawowej nr 2 rywalizowali zawodnicy z 15 klubów z województwa lubelskiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego. Do Łukowa zaproszeni zostali też zawodnicy z Ukrainy i Białorusi. Dużą grupę spośród wszystkich startujących zapaśników stanowiły dzieci z rocznika 2008 i młodsze.

W grupie najmłodszych zapaśników czołowe miejsca zajęli młodzi zawodnicy ŁKS Orlęta Łuków. Złote medale wywalczyli prowadzeni przez trenerki Edytę Zawiślańską i Martę Chruściel: Maja Zawiślańska, Adam Zarzycki i Wojtek Zarzycki, srebrne Gabrysia Samulak, Filip Sierpień, Nikola Zawiślańska i Bartek Piekarski, natomiast brązowe krążki przypadły Lenie Piekarskiej, Adrianowi Siujowi, Sebastianowi Ciołkowi oraz Kamilowi Markowskiemu. Wśród dzieci 1 miejsce zajęła też reprezentująca GKS Armaty Stoczek Łukowski Gabriela Bykowska.

W grupie wiekowej młodziczek i młodzików punktowali reprezentanci trzech działających w powiecie łukowskim klubów zapaśniczych: GKS Armaty Stoczek Łukowski, UKS Zalesie i ŁKS Orlęta Łuków. Pierwsze miejsca wywalczyły reprezentujące klub ze Stoczka Agata Kazanecka (kat. 58 kg), Julia Rosa (kat. 66 kg) i Kina Kamola (kat. 42 kg). Srebro przypadło również reprezentującym GKS Kingi Kamoli (kat. 42 kg), Annie Kamoli (kat. 54 kg), a braz zawodniczkom prowadzonym przez Ryszarda Wałachowskiego: Alicji Matuszewskiej (kat 33 kg) i Marcie Gajowniczek (kat. 50 kg).

Trzecie miejsce zajęła także Aleksandra Konieczna z UKS Zalesie (kat. 66 kg, trener Grzegorz Rychta), a wśród młodzików dwa medale zdobyli zapaśnicy z łukowskich Orląt. W kategorii wagowej 68 kg na drugim miejscu ukończył zawody Igor Lisiewski, natomiast w kategorii 62 kg na trzecim miejscu uplasował się Filip Branowski. Chłopcy prowadzeni są przez trenera Grzegorza Wałachowskiego.

Memoriał swoją obecnością zaszczyciły Barbara Miszta i Marianna Smolińska – matki łukowskich zapaśników. Nie zabrakło też przedstawicieli Polskiego i Lubelskiego Związku Zapaśniczego, władz miasta, zapaśniczych trenerów kadry województwa lubelskiego: Dariusza Kucharskiego i mazowieckiego: Sebastiana Pawlaka. Patronat nad zawodami objął burmistrz Łukowa Piotr Płudowski.

Zawody sędziowali: Marek Wałachowski (Warszawa), Karolina Wieczerza, Dariusz Kucharski, Roman Czwaliński (Chełm), Wiktoria Karwowska, Grzegorz Rychta (Zalesie), Edyta Pawłowska, Tomasz Jaroszkiewicz,Władysław Radzikowski, Ryszard Wałachowski, Cezary Pasik (Łuków).