Piąty raz Łukasza. Ławecki: Trener Dołęga perfekcyjnie rozegrał moje boje

Autor:

Piąty raz Łukasza. Ławecki: Trener Dołęga perfekcyjnie rozegrał moje boje - Zdjęcie główne

Łukasz Ławecki po raz piąty stanął na podium mistrzostw kraju seniorów. Jak zapowiada, to jeszcze nie koniec (fot. PZPC)

SportKolejny sukces zawodnika Olimpijczyka Łuków.

Łukasz Ławecki wywalczył brązowy medal podczas 94. Mistrzostw Polski Mężczyzn w podnoszeniu ciężarów.

Podopieczny Roberta Dołęgi w sumie uzyskał 302 kg. W najlepszym podejściu w rwaniu zaliczył 135 kg, zaś w podrzucie 167 kg. Mistrzem kraju w kat. 89 kg został Patryk Barański z LKS-u Dobryszyce. Po srebro sięgnął Szymon Sówka z UKS-u Impuls Explosion Warszawa - 304 kg.

Niespełna 30-latek był zadowolony ze swojego startu. - To był bardzo dobry występ po powrocie z rocznego urlopu od dźwigania. Dziękuję wszystkim za doping, pomoc w przygotowaniach i motywację - mówi Ławecki, który wywalczył piąty medal mistrzostw kraju seniorów.

Jak sam mówi, przed zawodami celował w 300 kg. - Przy obecnej formie liczyłem, że da mi to piąte, może szóste miejsce. Start ułożył się tak, że w rwaniu 135 kg dawało mi brąz, ale w podrzucie musiałem uważać na czwartego zawodnika. Wiedziałem, że jest bardzo mocny w tym boju - dodaje.

Ławecki nie ukrywa, że podrzut taktycznie rozegrał trener Dołęga. - Egzekwowałem to, co trener Robert dysponował. Pozbierałem kilogramy, żeby "wypuścić" goniącego mnie zawodnika na jak największy ciężar. Zaliczyłem wszystkie trzy podejścia w podrzucie, a przeciwnik nie dał rady tego odrobić - mówi.

Niespełna 30-latek przyznaje, że wynik 302 kg w dwuboju jest lepszym o 2 kg od jego założeń na ten start. - Cieszę się, że po powrocie dało mi to medal. To jeszcze nie koniec - śmieje się zawodnik Olimpijczyka Łuków.