Pawlikowska i Mościcki medalistami Mistrzostw Świata

Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Pawlikowska i Mościcki medalistami Mistrzostw Świata - Zdjęcie główne

SportMarta Pawlikowska i Maciej Mościcki wywalczyli medale na zakończonych niedawno Mistrzostwach Świata kadetów i juniorów w kickboxingu. Funkcję trenera kadry pełnił ich klubowy trener Zenon Pawlikowski.

Ostatni tydzień należał do łukowskich kickboxerów. Między 15 a 22 września w Lido di Jesolo we Włoszech odbywały Mistrzostwa Świata Kadetów i Juniorów w kickboxingu. Kadrę Narodową poprowadził w nich Zenon Pawlikowski, pracujący na co dzień w klubie KSW Łuków. Łukowski szkoleniowiec prowadził też klubowych podopiecznych w walce o medale.

Spośród zawodników łukowskiego klubu najlepiej wypadła Marta Pawlikowska, która zdobyła srebrny medal w kategorii do 48 kg juniorów w formule full contact. W samej tej formule w kategorii do 81 kg juniorów brązowy medal wywalczył Maciej Mościcki. Marta i Maciej najważniejsze pojedynki przegrali z Rosjanami.

Również z Rosjanką przegrała pojedynek o wejście do strefy medalowej Natalia Zarzycka (kadet starszy, light contact do 42 kg), która zajęła miejsce 5-8. Pozostali łukowianie odpadli w walkach eliminacyjnych.

Oprócz dwóch medali zdobytych przez zawodników z Łukowa, kadra prowadzona przez Zeona Pawlikowskiego wywalczyła 4 inne, brązowe medale. Jest to znakomity wynik w porównaniu do Mistrzostwa Świata z 2016 roku w Dublinie, gdzie Polacy zdobyli 1 srebrny i 2 brązowe medale.

Wyjazd łukowskich fighterów na mistrzostwa globu był wspierany przez burmistrza Łukowa Dariusza Szustka, wójta Gminy Łuków Mariusza Osiaka i rodziców zawodników. Przygotowania do zawodów odbyły się dzięki wsparciu lokalnych firm.