Monika Białach i Martyna Gryczka z brązem. Maciej Romanowski ze srebrem

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

Monika Białach i Martyna Gryczka z brązem. Maciej Romanowski ze srebrem - Zdjęcie główne

Sport 19 czerwca na obiektach bielańskiego AWF odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w zapasach. W zawodach uczestniczyły dwie zawodniczki - studentki z klubu GKS Armaty Stoczek Łukowski.

Monika Białach reprezentowała Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie w kat. 50 kg, zaś Martyna Gryczka z Uniwersytetu Warszawskiego mierzyła się w grupie do 53 kg.

Obie nasze studentki po wygraniu walk eliminacyjnych doszły do strefy medalowej i w decydujących walkach o brązowe medale pokonały: Monika zawodniczkę AWF Warszawa, a Martyna rywalkę z Białegostoku. Tym samym zdobyły brązowe medale Akademickich Mistrzostw Polski.

Monika Białach w tym roku zajęła już piąte miejsca na Mistrzostwach Polski juniorek i na Mistrzostwach Polski seniorek, a w swoim debiucie jako studentka (od tego roku) zdobyła brązowy medal AMP. Martyna tegoroczna absolwentka UW  po raz pierwszy w tym sezonie wystartowała w zawodach i od razu została medalistką mistrzostw.

W zawodach wystartował również były zawodnik Armat - obecnie student AWF-u Warszawa. Maciej Romanowski zdobył srebrny medal w swojej kategorii wagowej - 97 kg w stylu klasycznym.