Mistrzyni Polski z Łukowa

Autor: | Zdjęcie: Ryszard Wałachowski

Mistrzyni Polski z Łukowa - Zdjęcie główne

Sport Weekend majowy nie dla wszystkich był czasem odpoczynku. Klaudia Czyzio w tych dniach wywalczyła tytuł mistrzyni Polski w zapasach. Natomiast Magdalena Sadło ? uczennica Gimnazjum w Zagoździu, wywalczyła brąz.

Od 1 do 3 maja w Olsztynie odbywał się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży / Mistrzostwa Polski juniorek młodszych w zapasach kobiet. Powiat łukowski reprezentowały zawodniczki GKS Armaty Stoczek Łukowski.

W mistrzostwach najlepiej zaprezentowała się Magdalena Sadło, uczennica Gimnazjum w Zagoździu, która zdobyła brązowy medal MP w kategorii 40 kg. Jeszcze lepiej zaprezentowała się wychowanka UKS Zalesie - obecnie zawodniczka Suplesa Kraśnik Klaudia Czyzio. To właśnie ona została mistrzynią Polski w kategorii 43 kg.

A oto wyniki dziewcząt:

3 miejsce - Magdalena Sadło (kat. 40 kg)

11 miejsce - Paulina Sobiech (kat. 49 kg)

17 miejsce - Anna Figat (kat. 52 kg)

12 miejsce - Katarzyna Witkowska (kat. 56 kg).

W klasyfikacji drużynowej GKS Armaty Stoczek Łukowski dziewczęta wywalczyły 15 miejsce.