Mikołajkowe warcaby

Autor: | Zdjęcie: OSiR Łuków

Mikołajkowe warcaby - Zdjęcie główne

SportZa nami mikołajkowy turniej w warcaby. 6 grudnia w Sali Widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury odbyły się zawody w tą grę towarzyską.

54 osoby rywalizowały w VIII Mikołajkowych Indywidualnych Mistrzostwach w Warcabach 64-polowych o Puchar Burmistrza Miasta Łuków. Rywalizacja toczyła się 6 grudnia w Łukowskim Ośrodku Kultury. Zawodnicy startowali w kategorii szkół podstawowych (10 osób), gimnazjów (2 osoby), szkół średnich (28 osób) oraz w kategorii OPEN (14 zawodników).

W kategorii szkół podstawowych najlepsze trzy miejsca zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie. Byli to odpowiednio: Szymon Pracz, Marcel Ksok i Julia Gałęziowska. Wśród uczniów gimnazjów Jan Gołębiowski z SP nr 2 wygrał rywalizację z Wiktorią Zawadzką z łukowskiej „Trójki”. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce wywalczył Kamil Tymoszyk (ZS nr 3 w Łukowie), II miejsce Maciej Mądry (ZS nr 2 w Łukowie), a III miejsce Dawi Kędziora (ZS nr 1 w Łukowie). W kategorii OPEN warcabowy zawody wygrał Jakub Grodecki z Łukowa, który wyprzedził Marcina Wociala z Mińska Mazowieckiego i Sławomira Soćko z Łukowa.

Rozgrywki sędziował - Bogusław Mojzych. Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody, a pozostali zawodnicy upominki z okazji przypadające w ten dzień mikołajki. Organizatorem wydarzenia był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie oraz Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Nasz Region”. Rywalizacja zawodników we wszystkich kategoriach odbyła się systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund.