Medal Kacpra Grabowskiego

Autor: | Zdjęcie: Olimpijczyk Łuków / nadesłane do Redakcji

Medal Kacpra Grabowskiego - Zdjęcie główne

SportHistoryczny medal w podnoszeniu ciężarów w wykonaniu klubu Olimpijczyk Łuków. Na zawodach, które odbyły się w Zamościu III miejsce w kategorii 85 kg wywalczył Kacper Grabowski.

Kacper Grabowski startował w Mistrzostwach Zrzeszenia LZS do lat 15 i do lat 17 (określanych jako Mistrzostwa Polski LZS U-15 i U-17). W kategorii wiekowej do 15 lat i w kategorii wagowej 85 kg wywalczył on III miejsce, uzyskując 154 kg w dwuboju (72 kg w rwaniu i 82 kg w podrzucie).

W imprezie wzięli udział także zawodnicy ŁKS Orlęta Łuków - Mateusz Kucharzak i Norbert Wasak. Obydwaj wystąpili w starszej grupie wiekowej do lat 17 w kategorii wagowej do 56 kg. Norbert wywalczył ósme miejsce, zaś Mateusz nie zaliczył żadnego podejścia w rwaniu i nie został sklasyfikowany w „generalce”. W zawodach wystąpiło 267 zawodniczek i zawodników z ponad 40 klubów z całej Polski.

-------------

Olimpijczyk Łuków to nowy klub sportowy w naszym mieście, działający w ramach Klubu Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej. Na chwilę obecną działają w nim dwie sekcje: podnoszenia ciężarów oraz kickboxingu, a w niedalekiej przyszłości powołana ma zostać sekcja bokserska i jedna dyscyplina zespołowa. W ramach Olimpijczyka Łuków działają też zawodnicy uprawiający sporty walki z K.O. Fight Club Łuków.