Mecenas z Łukowa obronił Mistrzostwo Polski Prawników w Szachach

Autor: | Zdjęcie: Szachpol Łuków

Mecenas z Łukowa obronił Mistrzostwo Polski Prawników w Szachach - Zdjęcie główne

SportPonad 100 osób wystartowało w V Ogólnopolskich Mistrzostwach Lekarzy i Prawników w Szachach. Zawody toczyły się w weekend, 11-13 stycznia w Kazimierzu Dolnym. Sukces odniósł na nich łukowski mecenas Piotr Piwowarczyk.

W trakcie Mistrzostw rozegrano łącznie dwa turnieje; w piątkowy wieczór turniej w szachach błyskawicznych, zaś w sobotę w szachach szybkich. Impreza zakończyła się w niedzielne przedpołudnie symultaną szachową z arcymistrzem Michałem Olszewskim, który wykonuje zawód adwokata w Warszawie. We wszystkich imprezach uczestniczyło łącznie ponad 100 osób, w tym lekarze, radcowie prawni, adwokaci, sędziowie, notariusze, komornicy i członkowie ich rodzin z różnych stron Polski. Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenie Szachistów Szachpol w Łukowie, Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie oraz Lubelską Izbę Lekarską, przy współpracy Polskiego Związku Szachowego i Miasta Kazimierz Dolny.

Tegorocznym Mistrzem Polski Prawników został ponownie r.pr. Piotr Piwowarczyk (OIRP Warszawa), który zdobył łącznie 6 medali (5 złotych i 1 brązowy). Mecenas został Mistrzem Prawników w Szachach Błyskawicznych oraz brązowym medalistą w Szachach Szybkich, a także uzyskał pierwsze miejsce w Klasyfikacji Generalnej Prawników. Zdobył również złote medale w łącznej klasyfikacji lekarzy i prawników oraz w klasyfikacjach drużynowej jako kapitan OIRP Warszawa.

Wśród lekarzy na pierwszym miejscu uplasował  się Miłosz Lorek (Śląska Izba Lekarska w Katowicach), który zdobył tytuł Mistrza Polski Lekarzy, a także tytuł Mistrza Polski Lekarzy w Szachach Szybkich i srebrny medal w Szachach Błyskawicznych. W klasyfikacji drużynowej najlepsza okazała się OIRP w Warszawie przed LIL Lublin oraz WIL Warszawa. Dobrze wypadli również juniorzy z Łukowa w klasyfikacji Młody Mistrz: Julia Piwowarczyk zdobyła brązowy medal w szachach błyskawicznych a Piotr Piwowarczyk srebrny medal w szachach szybkich.