Reklama

Mamy Mistrzów Europy w trójboju siłowym!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Piotr Gaj

Mamy Mistrzów Europy w trójboju siłowym! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Pięć tytułów Mistrzów Europy przywieźli z Siedlec mieszkańcy powiatu łukowskiego! Za nami duża impreza trójboju siłowego, na której rewelacyjnie zaprezentowali się łukowscy siłacze!

Alicja i Katarzyna Czubek, Grzegorz Goławski i Łukasz Lendzion zostali Mistrzami Europy w trójboju siłowym. Mistrzostwa Starego Kontynentu zorganizowano między 6 a 8 kwietnia w Siedlcach w hali sportowej przy ul. Partyzantów. Na zawodach pomyślnie startowali też inni siłacze z Łukowa.

Alicja Czubek mistrzowski tytuł uzyskała w kategorii Junior 18 do 75 kg z łącznym wynikiem 260 kg. Na triumf złożyły się wyniki 100 kg w przysiadzie, 42,5 kg w wyciskaniu oraz 117,5 kg w martwym ciągu. Katarzyna Czubek została Mistrzynią Europy w kat. Junior 18 pow. 75 kg z łącznym wynikiem 280 kg (110 + 47,5 + 122,5).

Grzegorz Goławski uzyskał tytuł mistrzowski w kategorii Junior 20 do 90 kg z łącznym wynikiem 572.5 kg (205 kg przysiad, 135 kg wyciskanie, 232,5 kg martwy ciąg), a debiutujący na imprezie tej rangi Łukasz Lendzion wygrał Mistrzostwa Europy w kategorii OPEN do 90 kg z łącznym wynikiem 510 kg (180 + 115 + 215 kg).

- Siedleckie zawody były pierwszymi w historii Mistrzostwami Europy federacji WPF & PUTS. Wcześniej grupy te zajmowały się głównie kulturystyką i bikini fitness, a od niedawna zaczęły organizować imprezy trójbojowe. Poziom był zróżnicowany, ale liczą się wyniki i rekordy życiowe uznane przez trzech międzynarodowych sędziów - tak o imprezie wypowiada się trener i zawodnik trójboju siłowego Piotr Gaj, który sam uzyskał mistrzowski tytuł.

Gaj wywalczył złoty medal i tytuł Mistrza Europy w martwym ciągu w kategorii OPEN do 125 kg uzyskując oszałamiający wynik 300 kilogramów. Liczba ta pozwoliła ponadto na wywalczenie srebrnego medalu wśród wszystkich rywalizujących w kat. OPEN bez wzglęu na kategorie wagowe. Udany start zaliczył też Przemysław Porębski, który uzyskał tytuł Wicemistrza Europy w wyciskaniu sztangi leżąc w kategorii OPEN do 100 kg, z wynikiem 172,5 kg. Złoty medal wywalczył w martwym ciągu także Grzegorz Kłoczko, startujący w kategorii OPEN do 110 kg. Uzyskał wynik 230 kg. Czwarte miejsce na zawodach uzyskał także Kamil Zdziebłowski, z wynikiem 165 kg w wyciskaniu sztangi leżąc w kategorii OPEN do 110 kg.

- Starty moich zawodników (Alicji, Kasi, Grześków, Łukasza i Przemka) uważam za udane. Treningi wymagają dużo czasu, a uzyskane medale to efekt codziennej pracy nie tylko nad sobą, ale także nad innymi. Już dziś planujemy starty w czerwcowych Mistrzostwach Europy WUAP w Pabianicach, Mistrzostwach Polski w wyciskaniu w Pruszkowie i w innych lokalnych zawodach, m.in. w Łomazach czy Janowie Lubelskim - opowiada Piotr Gaj.

Trójbój siłowy, mimo iż nie jest dyscypliną olimpijską, cieszy się dużą popularnością wśród sportów siłowych. Zawodnicy rywalizujący między sobą, muszą wykonać trzy zadania: przysiad ze sztangą, wyciskanie sztangi leżąc oraz tzw. martwy ciąg. Wyniki uzyskane w poszczególnych konkurencjach składają się na końcowy wynik i triumf w klasyfikacji generalnej. Co ciekawe, drugie miejsce w "generalce" zdobyła ekipa Colloseum Łuków.

- Trójbój może nie jest dochodowym sportem, ale myślę że zawodnicy poczuli się na tej imprezie docenieni. Organizatorem Mistrzostw był mój serdeczny kolega z Siedlec - Artur Kozłowski - który zadbał wspaniale o zawodników i postarał się o nagrody finansowe. A to się rzadko zdarza - przekonuje Piotr Gaj. - Organizacja była na najwyższym poziomie, jak każde zawody, które organizuje Artur Kozłowski - dodaje.

Niespodzianką dla startujących oraz kibiców była obecność Roberta Bruneiki, osobowości telewizyjnej i internetowej, kulturysty oraz zawodnika MMA, znanego pod pseudonimem Hardkorowy Koksu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE