Łukowscy sztangiści wrócili z medalami

Autor: | Zdjęcie: Robert Dołęga

Łukowscy sztangiści wrócili z medalami - Zdjęcie główne

SportZ dwoma medalami mistrzostw Polski juniorów wrócili nasi sztangiści z Nowej Rudy. O krążki walczyli podczas XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów.

ŁKS \"Orlęta\" Łuków reprezentowało 4 zawodników: Jakub Linkiewicz, Łukasz Boncik, Marcin Izdebski i Bartłomiej Bajora. Marcin bronił zeszłorocznego tytułu, który wywalczył w kategorii 94 kg. Podczas tegorocznej rywalizacji przeszedł do nowej kategorii wagowej – 105 kg. Wystartował i zwyciężył z 36-ciokilogramową przewagą nad zawodnikiem z Makowa Mazowieckiego - Filipem Komorniczakiem. Brąz wywalczył Aleksander Kowalski z Budowlanych Nowy Tomyśl.

142 kg w rwaniu, 162 kg w podrzucie i 304 kg w dwuboju, to ciężary podniesione przez Marcina Izdebskiego, które od niedzieli są nowymi rekordami Polski. Tym startem zawodnik zapewnił sobie udział w mistrzostwach Europy.

W Nowej Rudzie swój życiowy sukces osiągnął także Łukasz Boncik. W kat. do 77 kg wywalczył III miejsce, osiągając 123 kg w rwaniu i 142 kg w podrzucie. Dzięki temu wynikowi, już za tydzień, Łukasz będzie reprezentował Polskę podczas Turnieju Nadziei Olimpijskich w Zamościu.

Trzecim reprezentantem Orląt był Bartłomiej Bajora, który w najcięższej kategorii wagowej zajął wysokie IV miejsce. Podopieczny Jana Dmowskiego i Roberta Dołęgi - Jakub Linkiewicz z wynikiem 175 kg w dwuboju zajął X lokatę.

ŁKS \"Orlęta\" Łuków zajął wysokie VII miejsce w klasyfikacji klubowej, a we współzawodnictwie chłopców przegrał tylko z Tarpanem Mrocza (w sumie sklasyfikowano 62 kluby). Lubelskie zwyciężyło w klasyfikacji województw.