Reklama

Łukowianin na Ultramaratonie Powstańca

Opublikowano:
Autor:

Łukowianin na Ultramaratonie Powstańca - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport 63 kilometry dla upamiętnienia 63 dni walk Powstania Warszawskiego. Wśród 190 osób, które bieg ukończyły, znalazł się łukowianin - Mariusz Małek.

Polacy na różne sposoby okazują swoją pamięć o wydarzeniach, które miały miejsce 72 lata temu w Warszawie. W gminie Wieliszew odbył się II Ultramaraton Powstańca. Organizatorzy postawili przed biegaczami bardzo trudne zadanie. Do przebiegnięcia mieli 63 km, by w ten sposób uczcić każdy dzień walki powstania z 1944 roku.

190 ultramaratończyków, w tym 20 kobiet, ukończyło bieg. Najlepszym indywidualnym zawodnikiem został Tomasz Wojcieski z Małocic (Action). Dystans 63 km pokonał w 4:56:57. Wśród 20 kobiet najszybsza była Patrycja Bereznowska z Ossowa (Lechici Zielonka). Bieg ukończyła z czasem 5:38:09. Wyprzedziło ją 9 panów. Nasze miasto w Ultramaratonie reprezentował Mariusz Małek, dla którego był to debiut w tak wymagającym biegu. Zajął 27. miejsce z wynikiem – 6.07.31. Łukowianin, biegnąc indywidualnie, wyprzedził ponad połowę startujących sztafet. Mariusz Małek brał także udział w Półmaratonie Tradycji w Adamowie. Pod koniec sierpnia na biegacza z Łukowa czeka BMW Półmaraton Praski.

Na trasie biegu znajdowały się punkty kontrolne oraz punkty zmian, które obsługiwali żołnierze z 32. Wieliszewskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej im. Gen. Dyw. Gustawa Konstantego Orlicz-Dreszera z Olszewnicy Starej.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE