Reklama

Łukowianie w reprezentacji Polski!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Łukowianie w reprezentacji Polski! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Aż sześciu kickbokserów KSW Łuków otrzymało powołania do kadry narodowej kadetów w ramach konsultacji Polskiego Związku Kickboxingu w formułach pointfighting i light contact. Zgrupowanie zawodników sztuk walki zaplanowano w pierwszą dekadę lipca w Gronowie koło Torunia.

Między 5 a 09 lipca w Gronowie niedaleko Torunia odbędą się konsultacje treningowe Kadry Narodowej Kadetów Polskiego Związku Kickboxingu w formułach pointfighting i light contact. Na konsultacje zostało powołanych aż sześciu podopiecznych trenera Zenona Pawlikowskiego reprezentujących Klub Sportów Walki „KSW Łuków”, który działa w ramach Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Nasz Region” przy OSiR w Łukowie. Powołania w formule pointfighting otrzymali: Marta Pawlikowska, Amelia Wasilewska i Dorian Siekierzyński, a w formule light contact: Natalia Zarzycka, Martyna Czerepińska i Kamil Szczygielski.

Konsultacje w Gronowie będą pierwszym etapem przygotowań do Mistrzostw Europy, które odbędą się na początku września w Macedonii. Trenerzy kadry Agnieszka Turchan i Rafał Karcz powołali na konsultacje głównie mistrzów i wicemistrzów kraju, a ścisła kadra zostanie wyłowiona pod koniec sierpnia. Spośród zawodników z Łukowa jedynie Marta Pawlikowska była powoływana w przeszłości do kadry, pozostałe osoby to debiutanci.

Z powołań zadowolony jest trener zawodników Zenon Pawlikowski. Jego zdaniem są one konsekwencją bardzo dobrych wyników osiągniętych przez łukowskich kickbokserów w 2017 roku (16 medali w Mistrzostwach Polski i I miejsce w klasyfikacji drużynowej kadetów młodszych).

- Ciężka praca na zajęciach i zastosowanie właściwych metod treningowych pozwoliło im osiągnąć wysoką formę. Zasłużyli na swój sukces. Duże znaczenie miało też wsparcie burmistrza Dariusza Szustka, dzięki któremu na Mistrzostwa Polski łukowscy zawodnicy mogli pojechać w większym składzie niż zwykle. Więcej dobrych zawodników, to więcej szans – dodaje trener.

Czy łukowianie mają szanse na medal w trakcie wrześniowego czempionatu? Trener Pawlikowski zwraca uwagę, że nawet po zakwalifikowaniu się na wyjazd do Macedonii o zdobycie choćby jednego krążka nie będzie łatwo. Trenerzy kadry na zgrupowaniach wyłonią reprezentację na Mistrzostwa Europy ale główny ciężar przygotowań do turnieju i tak musi spocząć na barkach trenerów klubowych. Na szczęście łukowski szkoleniowiec ma już spore doświadczenie w przygotowaniu kadrowiczów do turniejów tej rangi. Dla powołanych zawodników dwa treningi dziennie w okresie wakacyjnym będą codziennością.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE