Łukowianie w Maratonie Warszawskim

Autor: | Zdjęcie: Zenon Pawlikowski

Łukowianie w Maratonie Warszawskim - Zdjęcie główne

SportŁukowianie i mieszkańcy powiatu łukowskiego chętnie biorą udział w maratonach na terenie całej Polski. Pokonują swoje rekordy, zajmują miejsca na podium.

25 września na biegaczy czekał dystans 42 197 m. Biegali nie tylko Polacy, ale także obywatele Kenii, Wielkiej Brytanii, Litwy oraz Czech. Nasze miasto reprezentowała duża grupa Biegaczy Pomagaczy.

38. PZU Maraton Warszawski to nie tylko długi bieg, ale także biegi towarzyszące. W jednym z nich – Biegu Nastolatka – wzięła udział Marta Pawlikowska. Reprezentanta Gimnazjum nr 2 w Łukowie pokonała dystans 1 500 m. Swoim biegiem wywalczyła brązowy medal. Kilka tygodni temu Marta zdobyła także brązowy medal podczas Mistrzostw Świata w kickboxingu.

Wszystkim maratończykom oraz biegaczom na krótszych dystansach gratulujemy.