Reklama

Łukovia wygrała międzynarodowy turniej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pracownia Kadru Daniel Płudowski

Łukovia wygrała międzynarodowy turniej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W miniony weekend w hali sportowej Gimnazjum nr 2 odbył się pierwszy Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt Dwójeczka CUP. Szczypiornistki łukowskiego klubu nie dały szans rywalkom i wygrały zawody.

W dniach 7-9 kwietnia w hali sportowej im. Janusza Kowalczyka w Łukowie odbył się turniej piłki ręcznej dziewcząt zorganizowany przez Łukovię i Gimnazjum nr 2. O Puchar rywalizowały drużyny rocznika 2003 z Polski i Białorusi. W zawodach udział wzięły: COR Victoria Brześć (Białoruś), UKS Olimpia Końskie I, UKS Olimpia Końskie II, Grodno I (Białoruś), Grodno II (Białoruś), UKPR Agrykola Warszawa i oraz gospodarz SPR Łukovia Łuków.

W finale Dwójeczka CUP spotkały się ekipy z Łukowa i Grodna. Mecz charakteryzował się przede wszystkim dobrą obroną z obu stron. Podopieczne Jerzego Kożucha wykazały się jednak większą determinacją i spokojem w końcówce meczu. I to ostatecznie pozwoliło im pokonać rywalki zza granicy.

Finał Dwójeczka CUP r. 2003: Łukovia 18 : 13 Grodno I
Klasyfikacja końcowa rocznik 2003:
1. SPR Łukovia Łuków
2. Grodno I (Białoruś)
3. Grodno II (Białoruś)
4. UKPR Agrykola Warszawa
5. UKS Olimpia Końskie

Najlepszą zawodniczką turnieju uznano Gabrielę Sawczuk (UKPR Agrykola Warszawa), a najlepszą bramkarką Paulinę Wasak (SPR Łukovia Łuków). Królem strzelców została Polina Bulova (Grodno II).
W turniejowej Siódemce znalazły się: Maja Trochimowska, Aleksandra Ciężka (Łukovia), Ksenia Slepiec, Wiktoria Gerasimiuk (Grodno I), Dasha Merson (Grodno II), Laura Prietz (Agrykola) i Zuzanna Adach (Końskie).

W klasyfikacji dodatkowej dla rocznika 2002 wygrał zespół COR Victoria Brześć (Białoruś) przed UKS Olimpia Końskie. Z tego rocznika wyróżniono Alicję Wiaderną z Końskich i Darię Wakulic z Brześcia.

Szczegółowe wyniki na: www.lukovia.pl/dwojeczkaCUP
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE