Łucja Woźniak ze srebrem. Agata Kazanecka z brązem! Niepocieszona Natalia Małek

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

Łucja Woźniak ze srebrem. Agata Kazanecka z brązem! Niepocieszona Natalia Małek - Zdjęcie główne

SportKolejne sukcesy zawodniczek Armat Stoczek Łukowski. Podopieczne Ryszarda Wałachowskiego z sukcesami walczyły podczas Pucharu Polski kadetem.

Zmagania w Nowinach koło Kielc były również kwalifikacjami do mistrzostw kraju, które za dwa tygodnie w Świdnicy. Nasze zawodniczkami wróciły z bojów z dwoma medalami oraz siedmioma kwalifikacjami do walki o medale na krajowym podwórku.

Srebrny medal w kat. 60 kg wywalczyła Łucja Woźniak. Brąz w grupie do 70 kg wywalczyła Agata Kazanecka, która w walce o najniższe miejsce na podium pokonała klubową koleżankę - Natalię Małek.

Siódme miejsce zajęły: Katarzyna Stosio w kat. 60 kg oraz Kinga Kamola w kat. 55 kg. W rywalizacji ponadto wzięła udział Anna Kamola.

W mistrzostwach Polski wystąpi również Marta Gajowniczek, który w poprzednim roku wywalczyła brązowy medal indywidualnie oraz drużynowo. Gajowniczek w trakcie Pucharu Polski przebywała z reprezentacją biało-czerwonych w Rumunii, gdzie walczyła w turnieju rankingowym światowej federacji zapaśniczej. Polska zdobyła pierwsze miejsce.