Reklama

Lubelskie też chodzi

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Aktywni z Pasją

Lubelskie też chodzi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Zawody w Hajnówce za naszymi zawodnikami. Przed nimi IV edycja Pucharu Lubelszczyzny \'Lubelskie też chodzi\', która odbędzie się 17 września nad łukowskim zalewem.

Najlepsi zawodnicy nordic walking przybyli 10 września do Hajnówki ścigać się na trasie Puszczy Białowieskiej. Hajnówka była gospodarzem finału Pucharu Polski. Około 850 zawodników z całej Polski wystartowało na trzech dystansach: 21, 10 oraz 5 km.

Było tam wszystko co potrzeba do uprawiania nordic walking. Miękka trasa, pakiety startowe, medale okolicznościowe, posiłek regeneracyjny, losowanie nagród i inne atrakcje: jak przejazd kolejką wąskotorową po terenie Puszczy oraz setki uczestników. Jak zwykle najlepsi otrzymali puchary - wspominają \"chodziarze\". 

Łuków reprezentowała 15-osobowa grupa, w tym 11 osób “Aktywnych z Pasją”. Łukowianie tym razem bez pucharów. Pomimo zmęczenia z uśmiechem na twarzach i w wyśmienitych humorach wszyscy wrócili do domu. Pokonanie trasy w wysokiej temperaturze czyni wszystkich zwycięzcami. Przecież to nie zawsze wyniki są najważniejsze, ale sportowy duch.

Natomiast 17 września nad łukowskim zalewem odbędzie się Puchar Lubelszczyzny w nordic walking. Zawodnicy wystartują na dystansie 5 i 10 km. Trasa będzie wiodła wokół dużego zbiornika wodnego, a na szlaku czekać będą sędziowie, którzy sprawdzą prawidłowość techniki chodzenia.

Miłośnicy tej dyscypliny sportu, a także ci, którzy jeszcze nie wiedzą jakie są zalety nornic walkingu i jak chodzić z kijkami, mogą przyjść nad zalew Zimna Woda, gdzie zaprezentowana zostanie prawidłowa technika chodzenia.

Oto program zawodów:
8.00 – 9.30 – rejestracja zawodników 

10.00 – oficjalne otwarcie zawodów
10.15 – 10.30 – rozgrzewka i pokaz prawidłowej techniki 
11.00 – start na dystansie 5 i 10 km 
13.00 – zamknięcie trasy 
13.30 – występ zespołu Kropelki Rosy 
14.00 – ogłoszenie wyników oraz losowanie nagród.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Aktywni z pasją oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zawody patronatem honorowym objął: Burmistrz Łukowa, Starosta Łukowski, Wójt Gminy Łuków oraz Marszałek Województwa Lubelskiego.   


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE