Koszykówka dziewcząt: zwycięstwo SP w Okrzei

Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Koszykówka dziewcząt: zwycięstwo SP w Okrzei - Zdjęcie główne

SportSzkoła Podstawowa w Okrzei okazała się najlepsza w Finale Powiatu Łukowskiego w koszykówce dziewcząt szkół podstawowych w kategorii IMS. Zawody rozegrano w hali sportowej w Staninie w sobotę 2 marca.

Do rywalizacji na szczeblu powiatowym stanęło pięć drużyn kobiecych: SP Stanin, SP Zalesie, SP 4 Łuków, SP Role i SP 3 Okrzeja. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, a drużyny, które okazały się w nich najlepsze, zagrały między sobą o pierwsze miejsce. Natomiast drużyny z drugich miejsc w grupach rywalizowały o trzecie miejsce w turnieju.

W meczu o III miejsce koszykarki z Zalesia pewnie pokonały drużynę Szkoły Podstawowej nr 4 w Łukowie 42:8. W finale lepsze okazały się reprezentantki Szkoły w Okrzei, które zwyciężyły 46:14 z rówieśniczkami z Ról. Klasyfikacja końcowa zawodów ukształtowała się następująco:

1. SP w Okrzei (opiekun Wojciech Byzdra)
  2. SP w Rolach (opiekun Mirosław Kurek)
  3. SP w Zalesiu (opiekun Grzegorz Rychta)
  4. SP w Staninie (opiekun Joanna Smyk)
  5. SP nr 4 w Łukowie (opiekun Adam Kamola)

Jak dodaje Marcin Grzeczyński, Przewodniczący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Łukowie, drużyny z miejsc I-III otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy. Pozostałym zespołom wręczono natomiast dyplomy. Szkoła w Okrzei będzie natomiast reprezentować powiat łukowski na zwodach rejonowych, które odbędą się 14 marca w Białej Podlaskiej.