Jest awans na Olimpiadę

Autor: | Zdjęcie: Zenon Pawlikowski

Jest awans na Olimpiadę - Zdjęcie główne

SportReprezentanci sekcji bokserskiej ŁKS Orlęta Łuków: Natalia Zarzycka, Martyna Czerepińska i Bartosz Prusinowski wywalczyli awans na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Zawodnicy są podopiecznymi trenera Zenona Pawlikowskiego.

Zarzycka i Czerepińska rywalizowały od 25 do 27 kwietnia w Gliwicach na trwających w tym mieście II eliminacjach do OOM (Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży). Martyna Czerepińska zajęła I miejsce w kategorii do 70 kg wygrywając walki przed czasem w I rundzie najpierw z zawodniczką z Białegostoku, a później ze Szczecina.

Natalia wywalczyła natomiast III miejsce w kategorii do 48 kg, wygrywając z zawodniczką z Ostrołęki i odnosząc porażkę z miejscową pięściarką z Akademii Boksu Roberta Gortata. Uzyskane wyniki pozwoliły jednak uzyskać awans do zawodów finałowych, które odbędą się w Ostrowcu Świętokrzyskim od 21 do 26 maja.

Ponadto jak informuje trener Zenon Pawlikowski, identyczny awans na ogólnopolskie zawody wywalczył wychowanek łukowskich Orląt Bartosz Prusinowski, znajdujący się obecnie pod opieką trenera kadry wojewódzkiej Józefa Radziewicza. Bartosz stratował w kategorii 52 kg na zawodach w Kielcach i po zaciętym pojedynku pokonał pięściarza z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Eliminacje kadetów do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży polegały na tym, że walczyli ze sobą mistrzowie dwóch okręgów, w naszym przypadku lubelskiego i świętokrzyskiego.