IV miejsce w Pucharze Tymbarku

Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

IV miejsce w Pucharze Tymbarku - Zdjęcie główne

SportNa rozgrywanych na początku kwietnia w Międzyrzecu Podlaskim zawodach "O Puchar Tymbarku" sukces odniosła nie tylko drużyna z SP nr 1 w Łukowie. W kategorii chłopców U-10 czwarte miejsce zajęli piłkarze UKS "SOKOLIK" w Adamowie.

Drużynę z Adamowa tworzyli młodzi piłkarze, którzy występują też w ekipie „ŻAKI” Adamów. Chłopcy zajęli wysokie, 4 miejsce w turnieju, pozostawiając za plecami 20 innych drużyn z województwa lubelskiego. Finałowe zmagania w Lubelskim Wojewódzkim Finale XIX edycji turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” odbywały się 2 kwietnia w Międzyrzecu Podlaskim.

Jak czytamy w przysłanej informacji, rywalizacja w kategorii U-10 toczyła się w 6 grupach po 4 zespoły. Do dalszej fazy turnieju kwalifikowały się zwycięzcy grup oraz dwa zespoły z drugich miejsc z najlepszym bilansem spotkań. Piłkarze z Adamowa trafili do grupy I, a w fazie grupowej osiągnęli następujące wyniki:

• UKS „SOKOLIK” Adamów – BUG Hanna 4:1
  • UKS „SOKOLIK” Adamów – SP Kąkolewnica 9:0
  • UKS „SOKOLIK” Adamów – SP 1 Bełżyce 7:1

Po trzech zwycięstwach w grupie w fazie ćwierćfinałowej ekipa z Adamowa trafiła na zespół UKS „JEDYNKA” Krasnystaw, wygrywając to spotkanie 5:2 W kolejnej fazie turnieju - w meczu półfinałowym piłkarze ulegli drużynie UKS „NIEDŹWIADEK” Chełm 2:3, a w meczu o III Miejsce los na przeciwnika wyznaczył szkółkę piłkarską FOOTBAL ACADEMY Zamość. Niestety, po zaciętym spotkaniu UKS „SOKOLIK” przegrał mecz 1:3 i zajął nielubiane, czwarte miejsce w zawodach.