Inauguracja okręgówki i pogrom Sokoła

Autor: | Zdjęcie: Włodawianka Włodawa / Facebook

Inauguracja okręgówki i pogrom Sokoła - Zdjęcie główne

SportWczoraj zainaugurowane zostały piłkarskie rozgrywki lidze okręgowej sezonu 2017/2018. Mieszane wyniki w pierwszej kolejce odnotowały drużyny z powiatu łukowskiego. Rewelacyjnie natomiast w IV lidzie zaprezentowali się piłkarze Sokoła Adamów.

Wczoraj, we wtorek 15 sierpnia, zainaugurowane zostały rozgrywki piłkarskiej ligi okręgowej sezonu 2017/2018. W tym roku powiat łukowski w tej klasie reprezentować będzie 6 drużyn. Są to Unia Krzywda, Bizon Jeleniec, ŁKS Łazy, Olimpia Okrzeja, Kujawiak Stanin oraz Orlęta Łuków.

Drużyny te mieszanie wspominać będą pierwszą kolejkę rozgrywek. Zwycięstwa w niej odniosły ekipy łukowskich Orląt, Unii Krzywda i ŁKS Łazy, wygrywając swoje spotkania 3:1 z Niwą Łomazy, Bizonem Jeleniec oraz LKS Milanów. Porażkę poniósł wspomniany Bizon oraz Kujawiak Stanin (2:3 z Lutnią Piszczac) i Olimpia Okrzeja (2:4 z Gromem Kąkolewnica). Kolejna kolejka już w najbliższy weekend.

Efektowne zwycięstwo odnieśli natomiast występujący w IV lidzie piłkarze Sokoła Adamów. Zawodnicy prowadzeni przez Dariusza Dziewulskiego rozgromili na wyjeździe ekipę Włodawianki Włodawa wygrywając mecz 6:2. Wynik spotkania otworzył samobójczym trafieniem w 5 minucie piłkarz gospodarzy J. Torbicz, a przed końcem pierwszej połowy zaczął się festiwal strzelecki. Gole dla gości z Adamowa strzelali Adam Wiraszka (31’) i Mateusz Baran (34’, 37’), zaś kontaktowe trafienie dla Włodawianki zaliczył w 37 minucie M. Chwedoruk.

II połowę gospodarze rozpoczęli od gola M. Chwedoruka w 50 minucie spotkania. Później do bramki trafiali już tylko gracze Sokoła: Karol Borkowski (81’) oraz Adam Wiraszka z rzutu karnego w doliczonym czasie gry. Osiągnięty na wyjeździe wynik 2:6 mógł być jeszcze wyższy, lecz rzutu karnego dla Adamowa nie wykorzystał Sylwester Buga.

Co ciekawe, po dwóch kolejkach IV ligi ekipa Sokoła Adamów jest najbardziej bramkostrzelnym zespołem. Na swoim koncie posiada 8 bramek. Wynik ten gwarantuje 7 miejsce w ligowej tabeli i jest możliwy do poprawienia, gdyż w następnej kolejce tzw. „Rosoły” podejmować na własnym boisku będą Kosę Chełm. Liderem rozgrywek jest Stal Kraśnik.