Hokejowy wynik na Warszawskiej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SportWynikiem 3:6 zakończył się piłkarski mecz Orląt Łuków z Kryształem Werbkowice. Po porażce piłkarze IV ligi zajmują 10 miejsce w tabeli.

Aż 9 bramek obejrzeli kibice podczas niedzielnego spotkania IV ligi piłkarskiej pomiędzy drużynami Orląt Łuków i Kryształu Werbkowice. Wynik 3:6 to druga porażka piłkarzy Roberta Różańskiego w rundzie wiosennej.

Jako główną przyczynę porażki szkoleniowiec drużyny wskazuje przede wszystkim błędy w obronie. Różański podkreśla jednocześnie, że złe zachowanie defensorów nie wynikało z braku umiejętności lecz braku koncentracji. Dodatkowo grę pokrzyżowała czerwona kartka dla Michała Purzyckiego.

- Rzadko się zdarza, by zespół zdobywał trzy bramki i przegrywał właśnie taką różnicą goli - powiedział trener Orląt.

Goście wyszli na prowadzenie po uderzenie Wołocha w 23 minucie, jednak szybko wyrównał Sebastian Sowisz, który cztery minuty później skończył uderzeniem czubkiem buta akcję z prawej strony "Purzyka". Nie minęło 180 sekund, a zespół z Werbkowic ponownie cieszył się z gola. Jego autorem był Omański. Orlęta zdążyły jeszcze odpowiedzieć w 36 i 49 minucie. Bramki strzelał Michał Skwarek, pozyskany z Kujawiaka Stanin. W międzyczasie w 37 minucie ponownie z gola cieszył się Adrian Wołoch, a w doliczonym czasie gry na 2:4 podwyższył Reszczyński.

- Z lewej strony dośrodkował Adrian Siemieniuk. Wsadziłem nogę i piłka po rykoszecie wkręciła się do bramki. Dobrze, że wróciliśmy do gry po przerwie, kiedy to Mateusz Ebert zrobił akcję i wypuścił piłkę w moją stronę, a mi pozostało dopełnienie formalności z 13 metrów - mówił po meczu Michał Skwarek, autor dwóch goli.

Po zmianie stron, oprócz wspomnianego gola piłkarza Orląt z 49 minuty do bramki trafił też kilka chwil później (samobójczo) Krzysztof Kierych, więc gol zaliczono gościom. Wynik na 3:6 ustanowił natomiast w 75 minucie Pikuła. Odniesiona druga z rzędu porażka sprawia, że Orlęta Łuków zajmują obecnie 10 miejsce w tabeli rozgrywek. W najbliższą sobotę łukowianie zagrają w Lublinie z wiceliderem: Lublinianką.

Orlęta Łuków - Kryształ Werbkowice 3:6 (2:4)

Bramki: Sowisz ’27,  Skwarek ’36, ’49 - Wołoch ’23, ’37, ‘Omański ‘30, Reszczyński ‘45+2, Kierych ’51 (s), ‘Pakuła ‘75

Orlęta: Karpiński - Czerski (’90 Ścioch), Bulak (‘82 Machniak), Goławski, Purzycki, Sowisz, Kierych (’60 E. Miszta), Ebert, Skwarek, Siemieniuk, Łukasiewicz (’62 Tucki)

Żółte kartki: Siemieniuk, Purzycki. Czerwona kartka: Purzycki ’45, za faul