Jednym z bardzo ważnych punktów wizyty będzie także spotkanie ze środowiskiem polonijnym oraz udział w zajęciach prowadzonych w Szkole Polonijnej im. J. Korczaka przy Ambasadzie RP w Tokio.
- Jako aktywny nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Grzegorza Piramowicza w Łukowie oraz mieszkaniec Łukowa, traktuję ten wyjazd jako wyjątkową okazję do reprezentowania zarówno naszej placówki, jak i lokalnej społeczności na arenie międzynarodowej. To także szansa na wymianę doświadczeń edukacyjnych, poznanie nowych metod pracy oraz pogłębienie kontaktów z Polonią, a w przyszłości być może nawiązanie stałej współpracy Łukowa z Polonią w Japonii - przyznaje.
Szkoła Polonijna w Tokio powstała w lutym 2008 r. z inicjatywy Ambasady oraz środowiska polonijnego. Celem placówki jest nauczanie języka polskiego oraz promocja kultury i tradycji polskiej. Szkoła została stworzona z myślą o dzieciach pochodzenia polskiego, a także tych, które miały kontakt z Polską i chciałyby uczyć się języka polskiego. Szkoła jest placówką, której działalność odbywa się pod nadzorem Konsula RP w Tokio oraz przy jej wsparciu finansowym i organizacyjnym. Obecnie do szkoły uczęszczają dzieci w wieku od 5 do 14 lat. Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu, w soboty w godzinach 14.00 - 17.00 w dzielnicy Nakameguro.
- Będzie to moja czwarta wizyta szkoleniowa w Japonii, tym razem z nowym wyzwaniem i doświadczeniem, którego się już nie mogę doczekać. Mam nadzieję, że zdobyta wiedza i nawiązane relacje zaowocują w przyszłości kolejnymi inicjatywami, które wzbogacą życie szkolne i kulturalne naszej społeczności - dodaje Głowacki.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.