Reklama

Choć jest najmłodszy już jest najlepszy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: profil Kuby Ostrysz

Choć jest najmłodszy już jest najlepszy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Jest najmłodszym zawodnikiem tricklinowym w Polsce, a mimo to już nie ma sobie równych. Ma na swoim koncie kilka sukcesów. Przed Kubą kolejne wyzwania.

Przygoda z triclinem zaczęła się 3 lata temu. Dziś jest ogromną częścią jego codzienności. Kuba Ostrysz ma 17 lat. Jest uczniem IV Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie i numerem jeden w ogólnopolskim rankingu zawodników trickline.

A zaczęło się od zakupienia na potrzeby parku linowego prowadzonego przez rodzinę taśm do slacklinu.

Najpierw chłopcy zaczęli się uczyć chodzić po taśmie. Później pojawiały się kolejne figury statyczne. W internecie patrzyli na mistrzów wykonujących różnego rodzaju tricki -opowiada mama Anna.

Pierwsze zawody, w których Kuba wziął udział odbyły się w maju ubiegłego roku w Bydgoszczy. Zaczęły się sukcesy. Na początku roku w Łodzi, podczas zawodów otwierających sezon tricklinowy, zajął II miejsce. W maju podczas Mistrzostw Polski Trickline w Bydgoszczy stanął na podium, zajmując III miejsce. W Kielcach, gdzie odbyła się druga edycja tych samych mistrzostw, wywalczył sobie I miejsce. Wszedł na podium i już z niego nie schodzi.

Zainteresowanie Kubą wśród tych, którzy na tego rodzaju sporcie się znają, jest duże. W czerwcu 17-letni łukowianin został zaproszony na Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych do Łodzi, gdzie prezentował swoje umiejętności. Przed nim kolejne zawody. Już w tą niedzielę w Lublinie odbędzie się trzecia edycja Mistrzostw Polski Trickline. Koniec lipca to dla Kuby także udział w największej tego typu imprezie, czyli w Urban Highline Festiwal w Lublinie.

Slackline to dyscyplina sportu polegająca na chodzeniu na taśmie, zazwyczaj o szerokości 2,5-3,0 cm, rozwieszonej i napiętej między dwoma punktami (drzewami, skalnymi turniami) na wysokości od kilkunastu centymetrów do kilkuset metrów. Trickline jest odmianą tego sportu i polega na wykonywaniu na linie różnorodnych tricków, od prostych obrotów po podwójne salta.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE