Borowska i Gryczon wicemistrzyniami Polski w...sumo! (zdjęcia)

Autor:

SportW Strzale koło Siedlec rozegrano Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w sumo. W mistrzostwach wystartowały dwie zawodniczki Gminnego Klubu Sportowego Armaty Stoczek Łukowski. Obie stanęły na podium.

Podopieczne Ryszarda Wałachowskiego po cichu liczyły na medale i podczas walk dawały z siebie wszystko, co zaowocowało tym, że obie doszły do finałów swoich kategorii wagowych.

Monika Borowska w kategorii 50 kg oraz Karolina Gryczon w kategorii 65 kg w swoich finałach spotkały się z wielokrotnymi medalistkami mistrzostw Europy w tej odmianie walki. Nasze zapaśniczki musiały uznać wyższość rywalek, ale i tak zostały wicemistrzyniami Polski!

Równolegle odbywały się mistrzostwa Polski juniorek. W zawodach walczyły trzy zawodniczki Armat: Katarzyna Stosio w kategorii 60 kg oraz Izabela Wałachowska i Urszula Piotrowska w kategorii +75 kg, Wszystkie juniorki solidarni zajęły piąte miejsca w swoich kategoriach wagowych.