Reklama

Reklama

Nie tylko zwierzaki i kurz. Sprawdź co najczęściej wywołuje alergie?

Opublikowano:
Autor:

Nie tylko zwierzaki i kurz. Sprawdź co najczęściej wywołuje alergie? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Wiele rzeczy może wywołać reakcję alergiczną. Dzieje się tak, gdy mechanizmy obronne Twojego organizmu atakują coś, co zazwyczaj jest nieszkodliwe, np. pyłki, sierść zwierząt lub jedzenie. Reakcja może mieć charakter od łagodnej i dokuczliwej do nagłej i zagrażającej życiu.

Reklama

Pyłki

Pochodzą z roślin takich jak trawy, drzewa i chwasty i mogą wywoływać katar sienny lub alergie sezonowe. Możesz kichać, mieć katar lub duszność w nosie oraz swędzące, łzawiące oczy. Możesz je leczyć środkami dostępnymi bez recepty, lekami na receptę lub zastrzykami alergicznymi. Aby zapobiec objawom, w wietrzne dni, kiedy ilość pyłków jest wysoka, zostań w domu, zamknij okna i włącz klimatyzację.

Sierść zwierząt

Kochasz swoje zwierzę, ale jeśli jesteś alergikiem, reagujesz na białka zawarte w jego ślinie lub w gruczołach natłuszczających jego skórę. Zanim to się zacznie, mogą minąć 2 lata. Na szczęście możesz nadal z nimi mieszkać. Uczyń sypialnię strefą wolną od zwierząt, zamiast dywanów wybierz gołe podłogi i zmywalne dywaniki, a także regularnie je kąp. Filtr HEPA i zastrzyki dla alergików mogą również pomóc. Szczegółowe informacje w serwisie medicot.pl

Roztocza kurzu

Te małe robaczki żyją w pościeli, materacach, tapicerce, dywanach i zasłonach. Żywią się martwymi komórkami skóry ludzi i zwierząt domowych, a także pyłkami, bakteriami i grzybami. Dobrze rozwijają się w wysokiej wilgotności. Aby ograniczyć problemy, używaj hipoalergicznych poduszek, przykrywaj materace, poduszki i sprężyny, a także pierz pościel co tydzień w gorącej wodzie.

Użądlenia owadów

Mogą one powodować obrzęk i zaczerwienienie, które może utrzymywać się przez tydzień lub dłużej. Możesz czuć się chory na żołądek, zmęczony i mieć niską gorączkę. W rzadkich przypadkach ukąszenia owadów wywołują reakcję, która może zagrażać życiu, zwaną anafilaksją. Jeśli masz silną alergię, będziesz potrzebował natychmiast leku zwanego epinefryną. Lekarz może zalecić zastrzyki przeciw alergii, aby zapobiec reakcjom.

Pleśń

Do rozwoju potrzebuje wilgoci. Możesz ją znaleźć w wilgotnych miejscach, takich jak piwnice lub łazienki, a także w trawie lub ściółce. Ponieważ wdychanie zarodników pleśni może wywołać reakcję alergiczną, unikaj czynności, które mogą wywołać objawy, np. grabienia liści. Zapewnij ruch powietrza w wilgotnych częściach domu.

Lateks

Znajdujący się w niektórych rękawiczkach jednorazowych, prezerwatywach i sprzęcie medycznym lateks może wywołać reakcję od swędzącej, czerwonej skóry do anafilaksji z trudnościami w oddychaniu. Objawy mogą obejmować wysypkę lub pokrzywkę, podrażnienie oczu, katar lub swędzenie nosa, kichanie i świszczący oddech. Jeśli jesteś alergikiem, noś bransoletkę alarmową i zestaw do podawania epinefryny, jeśli został ci przepisany. Współpraca ze sklepem suplegsm.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy