Reklama

Reklama

Jak znaleźć atrakcyjne nieruchomości w Łukowie?

Opublikowano: pon, 25 paź 2021 11:47
Autor:

Jak znaleźć atrakcyjne nieruchomości w Łukowie? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Miasto Łuków, położone jest około 20 kilometrów od Siedlec i 90 kilometrów od Lublina. To jedno z najciekawszych miejsc na Lubelszczyźnie, w którym warto zamieszkać. Co dzieje się na lokalnym rynku nieruchomości? Ile kosztują mieszkania w Łukowie i na co należy zwrócić uwagę przy szukaniu ofert?

Reklama

Na co zwrócić uwagę wybierając mieszkanie?

Łuków znajduje się w województwie lubelskim i leży pomiędzy Siedlcami a Lublinem. Miasto jest dobrze skomunikowane. Przebiegają przez nie dwie drogi krajowe i trzy wojewódzkie, co sprawia, że jest ważnym węzłem komunikacyjnym. Łatwo dojedziesz do Siedlec i Lublina, a także Radzynia Podlaskiego, Mińska Mazowieckiego czy Warszawy.

Oferty mieszkaniowe znajdziesz na Adresowo.pl — Mieszkania w Łukowie.

W mieście znajduje się wiele zabytków i uroczych terenów zielonych, które pozwalają jej mieszkańcom na spędzanie wolnego czasu. W samym Łukowie znajduje się kilka parków, gdzie można wybrać się na spacer lub jogging. Życie jest tu spokojne, dlatego jest to idealne miejsce dla emerytów i rodzin z dziećmi. Patrząc na nowe mieszkania w Łukowie, warto zwrócić uwagę na lokalizację.
Przez Łuków przebiegają ruchliwe drogi. Przy szukaniu mieszkania należy pamiętać, że nieruchomość nie powinna znajdować się zbyt blisko głównych arterii ze względu na hałas przejeżdżających pojazdów. Z drugiej strony korzystne byłoby, gdyby znajdowała się na tyle blisko, aby w krótkim czasie dotrzeć do każdego miejsca.
Istnieją również inne kwestie do rozważenia. Odległość punktów usługowych i handlowych to ważny element codziennego życia. Wiele osób woli nie mieszkać w sercu miasta, co jest całkowicie naturalne. Niemniej jednak zakup domu w pobliżu przynajmniej sklepu spożywczego i piekarni, jak również innych punktów handlowych i usługowych, placówek zdrowotnych lub oświatowych, sprawi, że codzienne funkcjonowanie stanie się łatwiejsze.

Mieszkanie od dewelopera czy z rynku wtórnego?

Na rynku dostępne są oferty zarówno nowych mieszkań, jak i tych z drugiej ręki. Nieruchomości deweloperskie wykonane są z nowoczesnych materiałów. Zwykle sam standard jest bardziej atrakcyjny od starszych kamienic lub bloków. Można także liczyć na podziemny garaż, co rozwiązuje problem z parkowaniem.
Mieszkania lub domy z rynku wtórnego mogą być tańsze, ale też droższe od propozycji dewelopera. Trafiają się różnego rodzaju okazje. Nieruchomość do remontu będzie tańsza, a po policzeniu nakładów na remont, może okazać się atrakcyjną alternatywą dla nowego mieszkania. Wiele zależy od indywidualnych preferencji i zasobności portfela.

Zalety mniejszych miast

Koszty życia w dużym mieście są wyższe, podobnie jak płace. Pandemia sprawiła, że wiele przyjezdnych osób zdecydowało się na powrót do rodzinnych miejscowości. Zaletą takiego rozwiązania są niższe koszty utrzymania przy dotychczasowym wynagrodzeniu. Jeśli nie ogranicza Cię miejsce pracy i chcesz być blisko rodziny oraz przyjaciół, warto rozważyć powrót do domu.
Z pewnością docenisz mniejsze korki, lepszą jakość powietrza, spokój, a także mniejsze kolejki w sklepach. Banalne rzeczy, które pozwalają oszczędzić czas, a ten możesz poświęcić na przyjemności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE