Reklama

Reklama

Jak przygotować się do testów do Policji?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jak przygotować się do testów do Policji? - Zdjęcie główne

124580210_s.jpg

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Zawód policjanta, choć bardzo odpowiedzialny i niełatwy dla wielu osób jest spełnieniem marzeń o pracy, w której będą mogli pomagać innym. Nic więc dziwnego, że każdego roku tysiące osób decydują się na udział w procesie rekrutacji do Policji. Bardzo ważnym jej etapem są testy: sprawnościowe, psychologiczne oraz z wiedzy ogólnej. Aby mieć szansę pozytywnie je przejść warto odpowiednio się do tego przygotować. W jaki sposób możemy to zrobić? Dowiesz się tego z naszego artykułu.

Reklama

Zawód policjanta, choć bardzo odpowiedzialny i niełatwy dla wielu osób jest spełnieniem marzeń o pracy, w której będą mogli pomagać innym. Nic więc dziwnego, że każdego roku tysiące osób decydują się na udział w procesie rekrutacji do Policji. Bardzo ważnym jej etapem są testy: sprawnościowe, psychologiczne oraz z wiedzy ogólnej. Aby mieć szansę pozytywnie je przejść warto odpowiednio się do tego przygotować. W jaki sposób możemy to zrobić? Dowiesz się tego z naszego artykułu.

Jak wyglądają testy do Policji?

Testy do policji składają się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest test sprawności fizycznej, który ma postać toru przeszkód. Kandydat nie tylko musi go skończyć ale również starać się zrobić to w jak najkrótszym czasie, ponieważ czas jaki uzyska ma wpływ na proces rekrutacji. Na torze znajduje się szereg zadań takich jak skok przez skrzynię, rzut piłką lekarską czy przenoszenie manekina.
Kolejnym etapem jest test wiedzy ogólnej, który sprawdza wiedzę na temat państwowości, przepisów prawa, obowiązków oraz praw policjantów. Ma formę testu pisemnego z zadaniami zamkniętymi.
Ostatni etap to testy psychologiczne, które mają formę pisemną oraz rozmowy. Podczas tych testów sprawdza się predyspozycje kandydata do wykonywania zawodu policjanta oraz jego cechy charakteru. Wymagane jest opanowanie, umiejętność radzenia sobie w sytuacjach stresowych czy zdecydowanie. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o tym jak wyglądają testy do Policji koniecznie odwiedź stronę https://odpowiedzi.com.pl/news/artykuly/jak-wygladaja-testy-do-policji-w-2019-roku

Przygotowania do testu sprawnościowego

To zdecydowanie najważniejszy element przygotowania się do rekrutacji. Osoby, które chcą pracować w Policji muszą wyróżniać się nie tylko szybkością ale również dobrą kondycją. Dlatego też już nawet na rok przed egzaminami warto zacząć pracować nad swoją wytrzymałością poprzez treningi ogólnorozwojowe i zwiększające wydolność organizmu. Należy ćwiczyć regularnie, przynajmniej trzy razy w tygodniu. Na kilka miesięcy przed testem warto zapoznać się z jego formułą i wykonywać zarówno pojedyncze zadania z testów, jak i pokonywać cały tor. W Polsce nie brakuje miejsc, w których przyszli adepci Policji mogą zapoznać się z torem i na nim trenować.

Jak przygotować się do testu z wiedzy ogólnej?

Kolejnym etapem jest test z wiedzy ogólnej. W jaki sposób się do niego przygotować? Przede wszystkim warto zapoznać się z obecnymi przepisami prawa - możemy zrobić to zarówno czytając ustawy, jak i podręczniki dla przyszłych policjantów. Jeśli zapoznamy się z teorią warto utrwalać ją poprzez wykonywanie próbnych arkuszy egzaminacyjnych i testów. Znajdziemy je zarówno w sieci, jak i w publikacjach książkowych.

 

Co z testami psychologicznymi?

O ile do testów psychologicznych trudno przygotować się całkowicie, ponieważ wiele zależy od naszych indywidualnych cech możemy pracować nad tym, by lepiej radzić sobie ze stresem czy opanowywać reakcje. Warto poznać techniki relaksacyjne, ćwiczyć rozmowę i odpowiadanie na różne, nie zawsze wygodne pytania. Pozwoli nam to poczuć się pewniej podczas właściwej rozmowy z psychologiem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy